Uczniowie klasy Id: Weronika Bunij, Mateusz Masłowski i Arkadiusz Ziobrowski kochają fantastykę, czego dowodem jest ich udział w tegorocznej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego.Wiele wysiłku, determinacji oraz niezliczonych godzin spędzonych nad książkami wymagało od nich napisanie prac na temat: "Fantastyka w przestrzeni kultury (dawnej i współczesnej,druku i multimediów)" i, choć wszyscy wybrali ten sam temat, to ich realizacje były całkiem odmienne, bo świadczyły o indywidualnych zainteresowaniach piszących swoje analizy.Weronikę zafascynował język i zbadała go szczegółowo na wielu płaszczyznach, Arek stworzył ciekawą typologię bohaterów literatury fantasy, zaś Mateusza pochłonęły aspekty estetyczne fantastyki.

Autorzy prac zaprezentowali swoje dokonania na forum własnej klasy, a teraz czekają na wyniki ( prace zostały skierowane do zawodów II stopnia), lecz niezależnie od nich, wzbogacili swą wiedzę, nauczyli się korzystać z księgozbioru Ossolineum, a także udoskonalili się w pisaniu, co jest bardzo ważne.
Trzymamy kciuki i gratulujemy dotychczasowych starań, by w przyszłym roku szkolnym zasłużyć na miano prawdziwych humanistów...

Opracowała Mariola Mackiewicz