Wytrwałość jest najpiękniejszą cechą, jaką może w sobie wykształcić człowiek, a jeszcze bardziej intrygująca jest wtedy, kiedy kształtujemy ją od dzieciństwa.

Można powiedzieć, że II LO zaczyna słynąć z młodych talentów, które są odkrywane w naszym mieście coraz częściej. Najnowszym odkryciem na skalę ogólnopolską jest Agnieszka Lisowska – uczennica klasy humanistycznej naszej szkoły. W swoim życiu osiągnęła niemało, jednak ostatnie osiągnięcie może uznać za największe. Konkurs, w którym brała udział, składał się z dwóch kategorii. W kategorii teatralnej zaprezentowała się Paulina Kalinowska, a w kategorii recytacja Agnieszka Lisowska. Jednak recytacja okazała się dla nas szczęśliwa. Po pokonaniu sporej grupy rywali Agnieszka, jako jedyna z grupy młodzieżowej, zakwalifikowała się do etapu centralnego, który odbędzie się 10-13 czerwca w Ostrołęce. Droga do tego etapu jednak nie była wcale łatwa: Konkurencja stopniowo stawała się coraz większa w związku, z czym na każdym poziomie było coraz trudniej. - mówi Agnieszka.
W Głogowie było 17 recytatorów, w szkole tylko trzech. Im dalej, tym więcej uczestników o coraz większych umiejętnościach.
Nie tylko konkurencja była dla niej wyzwaniem, któremu dzielnie stawiła czoła. Jak sama przyznaje, dobór odpowiedniego tekstu nie należał do najłatwiejszych. Jednak przy pomocy Joanny Chojnowskiej i Marioli Mackiewicz Agnieszka zdecydowała się na wiersz Mariana Hemara "Rozmowa z księżycem" i fragment opowiadania Patricia Lorenza "Złoty żuraw". Najbardziej zaskakujące jest wyznanie, w którym Agnieszka przyznaje się, że już od dziecka interesowała się tym konkursem i czekała kilka lat, aby móc wziąć w nim udział. Jak widać, wytrwałość popłaca. Życzymy Agnieszce jak najwięcej szczęścia na ostatnim etapie, chociaż czy przy takim talencie potrzebne jest szczęście?

Agata Iżykowska.