W dniach od 5 do 10 lipca Kinga Kępa z kl. 2a wraz z panią profesor Renatą Dudą uczestniczyły w projekcie związanym z obchodami 74. rocznicy Operacji Ostra Brama. Odbyły się one na cmentarzu na Rossie w Wilnie. Warto przypomnieć, że wyjazd był nagrodą dla laureatów II Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Wiersze Ojców Naszych”.

20.04.2018r. uczniowie naszej szkoły: Kinga Kępa (1a), Michał Pfanhauser (2d) i Szymon Lempart (3a) wzięli udział w etapie wojewódzkim Konkursu Filozofii Klasycznej. Finał, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich etapów, miał formę odpowiedzi ustnej, zatem młodzi filozofowie musieli tym razem nie tylko opanować wiele zagadnień związanych z pojęciem wolności, ale również poradzić sobie ze stresem.

Do trzeciego, finałowego etapu III Konkursu Filozofii Klasycznej zakwalifikowała się trójka uczniów naszej szkoły, a więc wszyscy, którzy 9 marca brali udział w etapie okręgowym. Spośród 130 uczestników wybrano 29 najlepszych. Na 2 miejscu znalazł się Szymon Lempart z klasy III a, na 7 Kinga Kępa z klasy I a, zaś na 13 Michał Phanhauser z klasy II d.

Serdecznie gratulujemy zarówno uczniom, jak i przygotowującej ich do konkursu p. prof. Elżbiecie Badzioch-Zarzyckiej. Wszystkim życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 20 kwietnia we Wrocławiu.

Z przyjemnością informujemy, że Michał Pfanhauser (kl. II D) zakwalifikował się do etapu ustnego zawodów okręgowych XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Opiekunem merytorycznym ucznia jest prof. Mariola Szaciło-Mackiewicz. Finał ustny Olimpiady odbędzie się 17 marca 2018 r. we Wrocławiu.

Gratulujemy Michałowi i trzymamy kciuki!

W Konkursie Literackim, organizowanym już po raz 18. przez III LO w Świdnicy, wyróżnienie otrzymał uczeń naszej szkoły – Marceli Rogowski z kl. II b (biol.-chem.).

,,A (oni) szli i szli - dziesiątkowani!

A (oni) szli i szli – niepokonani!”

Słowa ,,Hymnu Sybiraków” zabrzmiały 9 lutego podczas wzruszającej uroczystości obchodów 78. rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na Sybir.

Akademię uświetniła między innymi recytacja laureatki II Dolnośląskiego Konkursu Poezji Sybirackiej ,,Wiersze ojców naszych” - Kingi Kępy z kl. 1a - która wydobyła z prezentowanego utworu zarówno prawdę historyczną, jak i jego duży ładunek emocjonalny.

Z przyjemnością informujemy, że aż pięcioro uczniów II LO zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Wezmą w nim udział: Kinga Kępa (I a) oraz z klasy II d: Michal Pfanhauser, Gabrysia Rzepka, Natalia Jankowska i Kasia Chamera. Do olimpiady przygotowywali się pod kierunkiem pani Marioli Mackiewicz i pani Renaty Dudy.

Gratulujemy!!!

- przynajmniej niektóre - zna Kinga Kępa (z klasy I a), która zajęła III miejsce w II Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej (pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty). Odbył się on 11 stycznia w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Kinga pokonała liczną konkurencję i udowodniła, że sztuka recytacji nie polega jedynie na pamięciowym odtworzeniu tekstu.

Miło nam poinformować, że do drugiego etapu III Konkursu Filozofii Klasycznej zakwalifikowały się trzy osoby z naszej szkoły. Są to: Kinga Kępa (I a), Szymon Lempart  (III a) i Michał Phanhauser (II d).

Gratulujemy uczniom oraz opiekunowi grupy p. prof. Elżbiecie Badzioch-Zarzyckiej i życzymy sukcesów na dalszych etapach zmagań konkursowych.

14.11.2017 r. w głównej sali teatru w Świdnicy odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…” organizowanego przez MDK. Z osiemdziesięciu jeden osób do ostatecznego etapu dostało się jedynie dwudziestu trzech uczestników.