jFontSize
A- A A+

Do trzeciego, finałowego etapu III Konkursu Filozofii Klasycznej zakwalifikowała się trójka uczniów naszej szkoły, a więc wszyscy, którzy 9 marca brali udział w etapie okręgowym. Spośród 130 uczestników wybrano 29 najlepszych. Na 2 miejscu znalazł się Szymon Lempart z klasy III a, na 7 Kinga Kępa z klasy I a, zaś na 13 Michał Phanhauser z klasy II d.

Serdecznie gratulujemy zarówno uczniom, jak i przygotowującej ich do konkursu p. prof. Elżbiecie Badzioch-Zarzyckiej. Wszystkim życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 20 kwietnia we Wrocławiu.

 

Z przyjemnością informujemy, że Michał Pfanhauser (kl. II D) zakwalifikował się do etapu ustnego zawodów okręgowych XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Opiekunem merytorycznym ucznia jest prof. Mariola Szaciło-Mackiewicz. Finał ustny Olimpiady odbędzie się 17 marca 2018 r. we Wrocławiu.

Gratulujemy Michałowi i trzymamy kciuki!

W Konkursie Literackim, organizowanym już po raz 18. przez III LO w Świdnicy, wyróżnienie otrzymał uczeń naszej szkoły – Marceli Rogowski z kl. II b (biol.-chem.).

,,A (oni) szli i szli - dziesiątkowani!

A (oni) szli i szli – niepokonani!”

Słowa ,,Hymnu Sybiraków” zabrzmiały 9 lutego podczas wzruszającej uroczystości obchodów 78. rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na Sybir.

Akademię uświetniła między innymi recytacja laureatki II Dolnośląskiego Konkursu Poezji Sybirackiej ,,Wiersze ojców naszych” - Kingi Kępy z kl. 1a - która wydobyła z prezentowanego utworu zarówno prawdę historyczną, jak i jego duży ładunek emocjonalny.

 

Z przyjemnością informujemy, że aż pięcioro uczniów II LO zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Wezmą w nim udział: Kinga Kępa (I a) oraz z klasy II d: Michal Pfanhauser, Gabrysia Rzepka, Natalia Jankowska i Kasia Chamera. Do olimpiady przygotowywali się pod kierunkiem pani Marioli Mackiewicz i pani Renaty Dudy.

Gratulujemy!!!- przynajmniej niektóre - zna Kinga Kępa (z klasy I a), która zajęła III miejsce w II Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim Poezji Sybirackiej (pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty). Odbył się on 11 stycznia w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Kinga pokonała liczną konkurencję i udowodniła, że sztuka recytacji nie polega jedynie na pamięciowym odtworzeniu tekstu.

 

Miło nam poinformować, że do drugiego etapu III Konkursu Filozofii Klasycznej zakwalifikowały się trzy osoby z naszej szkoły. Są to: Kinga Kępa (I a), Szymon Lempart  (III a) i Michał Phanhauser (II d).

Gratulujemy uczniom oraz opiekunowi grupy p. prof. Elżbiecie Badzioch-Zarzyckiej i życzymy sukcesów na dalszych etapach zmagań konkursowych.

 

14.11.2017 r. w głównej sali teatru w Świdnicy odbył się finał Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród…” organizowanego przez MDK. Z osiemdziesięciu jeden osób do ostatecznego etapu dostało się jedynie dwudziestu trzech uczestników. 

6 listopada br., jak zwykle przed Świętem Niepodległości, odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pt. „Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród" organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury.

20 kwietnia we Wrocławiu rozstrzygnięto II Konkurs Filozofii Klasycznej przebiegający pod hasłem „Kim jest człowiek”. Po etapie powiatowym do finału przeszło 30 osób, w tym dwóch uczniów naszej szkoły: Maciej Bagiński (3 A) i Michał Pfanhauser (I D) przygotowywanych przez prof. Elżbietę Badzioch-Zarzycką.