jFontSize
A- A A+

Koszykarki II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy przechodzą do historii. „Takiego meczu i takich emocji nie było tutaj od dawna” - powiedział po meczu opiekun reprezentacji szkoły - Maciej Wodziński. Dziewczyny zagrały w meczu finałowym z Liceum Ekonomicznym ze Świdnicy. Nasze rywalki na co dzień trenują w klubach piłki nożnej, siatkówki i co najważniejsze mają 10 godziny wychowania fizycznego w szkole.

Zaczęliśmy niemrawo od 0 do 6 ,ale potem mecz toczył się kosz za kosz. Na dwie minuty przed końcem prowadziliśmy jednym punktem po wspaniałej akcji Olgi Węgłowskiej, która będąc faulowana zdołała zdobyć punkty. Julia Furmankiewicz z drużyny przeciwnej trafiła jednak ważne punkty w końcówce, a my nie wykorzystaliśmy wszystkich szans, które mieliśmy z rzutów osobistych. Wyróżniły się Ola Węgłowska, Natalia Ziomko, Eliza Moczurad, Julia Kędzierska, Kasia Kaptur i Martyna Gryc. W reprezentacji grały jeszcze Julia Dudek, Natalia Walusiak, Wiktoria Kowala, Julia Kuliczkowska.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 16 do 17 dla Ekonomika. We wcześniejszym meczu z III LO wygraliśmy 10 do 8 i to my zajęliśmy drugie miejsce. Brawa dla dziewcząt, które po meczach w nagrodę zawsze otrzymują sezamki.

W meczach reprezentacji chłopców nasi reprezentanci pokazali, kto rządzi w powiecie. Już sam okrzyk drużyny – „Elo! Elo! Drugie Elo!!!” - wzbudza respekt.

W pierwszym meczu uporaliśmy się z III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy 32 do 4, a w meczu finałowym z I Liceum im. Jana Kasprowicza 38:12.

Kolejność drużyn:

Dziewczyny

  1. Ekonomik
  2. II LO
  3. III LO

Chłopcy

  1. II LO
  2. I LO
  3. III LO
  4. LO ŚWIEBODZICE

Chłopcy tym samym awansowali do finałów strefy Wałbrzyskiej. Jak co roku w przypadku awansu do ścisłego finału na mecz zabierzemy kibiców. Może pierwszy raz w historii szkoły pojedziemy dwoma autokarami. A smaku rywalizacji może dodać fakt, że nasz kapitan Kacper Hałdaś będzie grał przeciwko swoim kolegom z drużyny Ignerhome Polonia Świdnica, którzy choć na co dzień mieszkają w Wałbrzychu i uczą się  w tamtejszym IV LO, to w rozgrywkach  trzeciej ligi reprezentują klub ze Świdnicy.

Skład drużyny chłopców:

Jakub Blach, Kacper Hałdaś, Mateusz Grymek, Konrad Sosnowski, Adrian Butkiewicz, Mikołaj Bobrowicz, Marcin Dziadura, Dawid Rurzyński, Jędrzej Kulak, Aleksy Mięki, Marceli Rogowski, Kacper Koziarz. W reprezentacji grają też Igor Beker, Tymon Rawicki, Norbert Pękosz, ale z powodu kontuzji byli na ławce rezerwowych.

Opiekunem prezentacji chłopców jest p. Maciej Wodziński.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg