jFontSize
A- A A+

Jesienny wschód słońca zgromadził przed Kawiarenką Tenisową organizatorów Powiatowych Biegów Przełajowych. Uczniowie klasy III c, jak obiecali, tak zrobili. Przybyli licznie do pomocy. Oznaczali taśmami trasę, sprzątali i grabili stadionowe ścieżki. Rozstawieni w newralgicznych punktach dbali o walkę fair play oraz uwieczniali na swoich telefonach przebieg zawodów. Tak perfekcyjnie rozpoczęty dzień zaowocował świetnymi wynikami już na samych zawodach.

Sztafetę dziewcząt poprowadziła do zwycięstwa, na pierwszej zmianie, Karolina Dynowska i to ona oddała pałeczkę Natalii Łużnej jako pierwsza. Natalia powiększyła przewagę przekazując pałeczkę Weronice Świderskiej. Przewaga stale rosła, a zawodniczki walczyły o jak najlepsze czasy i dominację nad pozostałymi drużynami. Ambitne podejście do startu Basi Chodynieckiej spowodowało, że po biegu słaniała się na nogach, podobnie jak Ula Grymek. Natalia Skóra, Julianna Kozakiewicz, Martyna Dymnicka, Wiktoria Turek i Zosia Tomala przybiegały kolejno do strefy zmian z ogromną przewagą. Tym razem zawodniczkami rezerwowymi były Alicja Stelmach i Maja Młynarczyk, które po ostatnich zwycięskich zawodach rozchorowały się. Dziewczęta awansowały wraz z reprezentacją ZSM chłopców do sztafet dolnośląskich. Mistrzynie Powiatu po krótkim odpoczynku kibicowały biegającym sztafetom męskim. Na pierwszej zmianie pobiegł Kuba Kawiński. Fantastyczny bieg ucznia klasy maturalnej spowodował, że pałeczka została przekazana na drugiej pozycji. Najgroźniejsi przeciwnicy ZSM i ZSB-E nie dali odebrać sobie zwycięstwa. Ostatecznie sztafeta w składzie: Maksymilian Pawlica, Łukasz Koszut, Dawid Domeracki, Filip Kaliciński, Igor Beker, Kacper Pitwor, Marcin Skóra, Jakub Szulc, Jakub Kalousek, Mateusz Kaźmierczak i Krystian Walewski zameldowała się na mecie jako trzecia, pozostawiając za plecami pięć zespołów.

Szczególne podziękowania dla Zuzi, Ani, Olgierda, Emilki, Oli, Kuby, Martyny, Wiktorii, Michaliny, Julii, Aleksandry, Adriana za pomoc w zorganizowaniu zawodów, sprawny przebieg i fotorelacje. Można na Was polegać jak na Zawiszy. Dziękujemy!

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg09.jpeg10.jpeg11.jpeg12.jpeg13.jpeg14.jpeg15.jpeg16.jpeg17.jpeg