Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/lo2/domains/lo2.swidnica.pl/public_html/plugins/system/gantry/gantry.php on line 406
KOLEJNY SUKCES NASZYCH SPORTOWCÓW - IV MIEJSCE W STREFIE WAŁBRZYSKIEJ W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW - ? II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
jFontSize
A- A A+
Wczoraj (14 marca 2018 r.) na Zawiszowie odbył się turniej strefowy w piłce ręcznej chłopców. Wielkim sukcesem naszych piłkarzy ręcznych był fakt, że pierwszy raz od wielu lat awansowaliśmy do tych rozgrywek.

Niestety, już w pierwszym meczu trafiliśmy na ZSB-E ze Świdnicy - późniejszego triumfatora tego turnieju. Paweł Starosta, Olgierd Etel, Olek Ingram i Szymon Sokołowski, mimo że rozgrywali bardzo dobre zawody, natrafiali na mur dobrze zorganizowanej obrony rywali. Szkoda, że znowu w tym roku nie mieliśmy pełnego składu. Przypomnijmy, że w zeszłym roku pauzował z powodu niedyspozycji Paweł Starosta. W tym roku w gronie kontuzjowanych znaleźli się Jakub Zaremba i Karol Wieczorek. Ten ostatni, pomimo niedyspozycji, był wystawiany do egzekwowania rzutów karnych i wywiązał się z tego w stu procentach. Świetne zawody rozegrał Kacper Koziarz. Kacper trenuje piłkę nożną od lat i jest bramkarzem drużyny Polonii Świdnica. Przestawienie się na mniejszą bramkę i mniejszą piłkę nie zajęło mu zbyt dużo czasu. Obronił kilka stuprocentowych sytuacji. W meczu o trzecie miejsce, w którym zmierzyliśmy się z LO z Dzierżoniowa, do walki włączyli się Kacper Hałdaś i Michał Somala. Nasza gra w tym meczu wyglądała dużo lepiej. Obudził się Olgierd Etel, który co chwilę trafiał do bramki rywali. Szkoda tylko niewykorzystanych szans, bo mogliśmy ten mecz wygrać. Finałowe czwarte miejsce w strefie i dobra gra oraz to, że w przyszłym roku zagramy na pewno mocniejszym składem, pozwala optymistycznie spojrzeć w przyszłość.

Skład drużyny: Mateusz Wojewodzic, Norbert Pękosz, Marceli Rogowski, Paweł Starosta, Aleksander Ingram, Olgierd Etel, Szymon Sokołowski, Karol Wieczorek, Kacper Hadłaś, Michał Somala, Kacper Koziarz.

Kolejność drużyn:
1. ZSB-E Świdnica
2. LO Kłodzko
3. LO Dzierżoniów
4. II LO Świdnica.

Opiekunem drużyny jest prof. Dorota Durlej. Wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy trenują na co dzień piłkę ręczną życzymy powtórzenia sukcesów pani profesor. Jest ona mistrzynią Polski seniorek wraz z drużyną Zagłębia Lubin. Dla ułatwienia dodajmy, że na takim samym szczeblu rozgrywek, czyli najwyższym, Robert Lewandowski był mistrzem Polski wraz z Lechem Poznań. Nie trzeba chyba dodawać na jakiej pozycji grała, bo kilka podpowiedzi z jej strony i Kacper Koziarz stał się jednym z najlepszych bramkarzy na turnieju.

 

02.jpg03.jpg04.jpg