jFontSize
A- A A+
20 lutego 2018 r. graliśmy w Finałach Strefy Wałbrzyskiej w koszykówce. Zdobyliśmy wicemistrzostwo, nawiązując tym samym do najlepszych lat szkolnego basketu. Przy wsparciu kibiców z naszej szkoły, którzy przyjechali na mecz autokarem wraz z drużyną, zagraliśmy naprawdę bardzo dobre zawody.

Po wygranej z LO z Kłodzka 51:45 spotkaliśmy się w finale ze starym znajomym, czyli z IV LO z Wałbrzycha. Spotkaliśmy się już z nimi w półfinale strefy i wtedy przegraliśmy 66:29. Przegraną w finale 51:30 uznajemy za duży postęp naszej drużyny, gdyż w składzie jej grają głównie uczniowie klas pierwszych i drugich. Długimi fragmentami graliśmy jak równy z równym. Dodajmy, że w przeciwnej drużynie wystąpili juniorzy wałbrzyskiego Górnika, którzy już za dwa tygodnie będą rozgrywać baraże o wejście do finałów Mistrzostw Polski juniorów. Tym większe osiągnięcie Kacpra Hałdasia, kapitana naszej drużyny, który został MVP zawodów.

ELOOO, ELOOO, II LOOO!!!

Skład drużyny: Kacper Hałdaś (kapitan), Konrad Sosnowski, Tymon Rawicki, Maciej Szymonowicz, Mateusz Grymek, Mateusz Hasek, Igor Beker, Filip Kaliciński, Jan Mikuła, Adrian Butkiewicz, Norbert Pękosz, Jakub Blach. Opiekun p. Maciej Wodziński.

Mecz półfinałowy:

LO Kłodzko - II LO Świdnica 45:51

Finał:

II LO Świdnica - IV LO Wałbrzych 30:51

Kolejność drużyn:

  1. IV LO Wałbrzych
  2. II LO Świdnica
  3. ZS Kłodzko
  4. LO Kłodzko

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg