jFontSize
A- A A+
Męska drużyna II Liceum Ogólnokształcącego awansowała w czwartek (8.02.2018 r.) do Finału Strefy Wałbrzyskiej w Koszykówce. W pierwszym meczu grając z IV Liceum Ogólnokształcącym z Wałbrzycha trzymaliśmy się do pierwszej kwarty. 

IV LO to klasy sportowe złożone z zawodników Górnika Wałbrzych. Nie było łatwo mam grać, chociaż w pewnym momencie wynik brzmiał tylko 12 do 8 dla przeciwnika. Końcowy wynik to 66:29 dla Wałbrzycha. Kolejnym przeciwnikiem była reprezentacja LO Ziębice, która również uległa IV LO z Wałbrzycha. Zaczęło się bardzo obiecująco, bo od prowadzenia 14:2 dla nas. W tym momencie trochę nasze gra się popsuła (14:8) i z ławki rezerwowych wszedł Norbert Pękosz. Celnymi rzutami uspokoił grę. Kiedy stało się oczywiste, że wygramy ten mecz, w pewnym momencie na parkiecie przebywali tylko zawodnicy z klas pierwszych. W tym fragmencie gry wywalczyli dosyć sporą przewagę. Pierwszoklasiści byli szczególnie zmotywowani, ponieważ Igor Beker trafił nawet "trójkę", zaś Tymon Rawicki dołożył swoje pierwsze punkty dla reprezentacji. W całym turnieju na wysokim poziomie zagrali oczywiście Kacper Hałdaś i Jakub Blach, wspierani przez walczącego jak zwykle pod tablicami Janka Mikułę i debiutującego w tym roku w rozgrywkach Mateusza Haska. Adrian Butkiewicz gra z meczu na mecz coraz lepiej i to on w początkowej fazie meczu "trzymał wynik". Zawodnicy mają nadzieję, że pojadą na finały do Wałbrzycha razem z kibicami ze szkoły. Wyjazd już 20 lutego. Zapraszamy!

Skład drużyny: Kacper Hałdaś (kapitan), Konrad Sosnowski, Tymon Rawicki, Maciej Szymonowicz, Mateusz Hasek, Igor Beker, Filip Kaliciński, Jan Mikuła, Adrian Butkiewicz, Norbert Pękosz, Jakub Blach, Mateusz Grymek (kontuzjowany).

Opiekunem reprezentacji jest p. Maciej Wodziński.

01.jpg02.jpg