jFontSize
A- A A+
  Wczoraj na terenie naszej szkoły odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Koszykówkę. Były to zawody zarówno dziewcząt jak i chłopców. Finały rozpoczęły się od rywalizacji dziewczyn.

Nasza reprezentacja zagrała kolejno z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Świdnicy i III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy. W pierwszym meczu prowadziliśmy nawet 6-2. Wtedy nogę zwichnęła koleżanka Kasia Kaptur, która jest jedną z podstawowych zawodniczek naszej drużyny. Zdążyła jeszcze rzucić 2 punkty zanim zeszła z boiska. Od tego momentu dominowały już zawodniczki z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Trudno się dziwić. To przecież uczennice klas sportowych, które mają 10 godzin WF w tygodniu. Nasze dziewczyny naprawdę bardzo dobrze zagrały w tym meczu. W drugim meczu był to już bój o wicemistrzostwo. Nasze zawodniczki były bardzo zmęczone pierwszym meczem z Ekonomikiem. Dały jednak radę i pięknie walczyły zasłużenie wygrywając z III LO. Wyróżniły się: kapitan reprezentacji Natalia Ziomko walką pod tablicami; Olga Szalecka walką w obronie, Eliza Moczurad celnymi rzutami. Koleżanki wspomagały Olga Węgłowska i Wiktoria Kowala. Bardzo dobrze wprowadziła się do zespołu debiutantka Ula Nowak, która zdobywała ważne punkty w końcówce meczu. Skład uzupełniają Barbara Chodyniecka i Wiktoria Turek. Bardzo dużym osłabieniem drużyny był brak Ewy Piechurskiej nieobecnej z powodów zdrowotnych.

Chłopcy w zeszłym roku zdobyli trzecie miejsce. Mieli ambicje znów wrócić na fotel mistrza i to się udało. Wygraliśmy po kolei mecze z LO Strzegom 30:19 i Technikum Mechanicznym 29:19. Mecze wcale nie były łatwe. Szczególnie ten z Technikum Mechanicznym. Ponownie, podobnie jak dziewczęta, graliśmy drugi mecz pod rząd i na początku mieliśmy bardzo duże kłopoty z płynnością gry. Tak zwany "wsad" Kacpra Hałdasia z meczu ze Strzegomiem pokazał, kto zasiądzie w fotelu mistrza. Jakub Blach scalał drużynę i miał kilka bardzo dobrych asyst. Podobnie Adrian Butkiewicz. Na uwagę zasługuje bardzo dobry występ Igora Bekera który do walki na tablicy dokładał zdobywane punkty. Kolegów w walce wspomagali Jan Mikuła, Mateusz Grymek i Norbert Pękosz, którzy trafili ważne punkty w jednym i w drugim meczu. Trochę mniej grali debiutanci, ale to przecież drużyna, która razem trenuje. Bez ich udziału zwycięstwo nie byłoby możliwe. To Tymon Rawicki, Maciek Szymonowicz, Filip Kaliciński, Konrad Sosnowski. Mateusz Grymek podobnie jak Kasia zwichnął nogę. Obojgu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Opiekunem obu reprezentacji jest p. Maciej Wodziński.

Wyniki meczów - chłopcy:

II LO - LO Strzegom: 30-19

II LO - Mechanik: 29 : 19

LO Strzegom - Mechanik: 40:19

Kolejność:  

  1. II LO
  2. LO Strzegom
  3. Mechanik

Wyniki meczów – dziewczęta:

II LO – Ekonomik: 6:26

II LO -III LO: 17:8

Ekonomik -III LO: 31:4

Kolejność:

  1. Ekonomik
  2. II LO
  3. III LO

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg