Do finałów awansowały 2 drużyny z klas drugich (w eliminacjach grały wszystkie 4 klasy drugie: 2a, 2b, 2c, 2d). Awans wywalczyły klasy 2b i 2a. Czekała już na nie klasa 1ab, która wcześniej już zapewniła sobie awans do finału po wygranej z klasą 1cd.

Co za mecze, co za emocje. Tak udanego turnieju międzyklasowego nie było już dawno. Właściwie można powiedzieć, że większość chłopaków z naszej szkoły była zaangażowana w grę w piłkę nożną. Szkoda tylko klasy 1cd, która nie była w stanie wystawić wszystkich swoich zawodników ze względu na wyjazd kolegów do Warszawy i występ z zespołem tanecznym Krąg. W meczu klasy 1ab i 1cd nie było niespodzianek.

Kacper Hałdaś, Jakub Blach, Adrian Butkiewicz i Igor Beker zdobyli na boiskach III Liceum Ogólnokształcącego wicemistrzostwo powiatu w Streetballu. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Technikum Mechanicznego, a trzecie drużyna z Ekonomika.

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w zawodach powiatowych w tenisie ziemnym dziewcząt wywalczyły: Klaudia Koblowska i Katarzyna Kaptur. Opiekunem naszych zawodniczek jest pani Renata Zapart-Dec. Gratulujemy!

27 kwietnia 2018 r. w trakcie posiedzenia Rady Miejskiej w Świdnicy nagrodzeni zostali najlepsi sportowcy z II LO. Są to piłkarze piłki ręcznej grający w ŚKPR Świdnica. Otrzymali oni z rąk pani prezydent nagrody i nagrodę dla ŚKPR w wysokości 4000 złotych. W skład nagrodzonej drużyny wchodzą: Olgierd Etel, Aleksander Ingram, Paweł Starosta, Karol Wieczorek i Jakub Zaremba.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W poniedziałek, 23 kwietnia br., na Zawiszowie odbyły się zawody o Mistrzostwo Powiatu Świdnickiego w Lekkiej Atletyce. Niesamowitym wyczynem wykazał się Krystian Walewski z klasy II A. Pobił on długoletni rekord naszej szkoły na dystansie 1500 m należący do Tomasza Kończaka (czas 4,48 sek.). Krystian pobiegł znakomicie, szczególnie na ostatnich 200 m. Na metę wbiegł prawie sprintem. Gdyby wcześniej rozpoczął finisz, mógłby pokusić się nawet o pierwsze miejsce. Nasz aktualny wicemistrz powiatu od pewnego czasu trenuje wraz ze swoim... dziadkiem, który jest aktywnym członkiem Świdnickiej Grupy Biegowej, a więc sztafeta pokoleń trwa. Czas Krystiana robi wrażenie: 4,43,05 sek. W zawodach wyróżnili się również: Wojciech Bil z II C (skok w dal wynik 5,45 m), Jakub Wróbel z II D (100 m czas 12,4 sek.), Jakub Kawiński z II A (1500 m) i Tymoteusz Rawicki z I A (400 m).

W zawodach aerobiku sześcioosobowa reprezentacja II LO zajęła miejsce na podium. Finał Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży odbył się 19 kwietnia br. we Wrocławiu. Uczennice naszej szkoły: Wiktoria Turek, Natalia Łużna, Weronika Świderska, Karolina Dynowska, Alicja Stelmach, Izabela Horadczuk wykonały układ zawierający elementy obowiązkowe połączone różnego rodzaju krokami tanecznymi.

Wczoraj (14 marca 2018 r.) na Zawiszowie odbył się turniej strefowy w piłce ręcznej chłopców. Wielkim sukcesem naszych piłkarzy ręcznych był fakt, że pierwszy raz od wielu lat awansowaliśmy do tych rozgrywek.

W nowoczesnej wałbrzyskiej hali Aqua Zdrój, w piątek 9 marca 2018 r., odbyły się finałowe zawody tenisa stołowego Strefy Wałbrzyskiej. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach. Maciej Roszak, Krzysztof Nowacki i Szymon Brzozowski, reprezentanci II LO im. S. Banacha w wyniku losowania trafili do grupy A. Po bardzo dobrym pierwszym meczu, wygranym 3:0 zmierzyli się z zawodnikami ze Strzegomia, którym ulegli 2:3, do zwycięstwa zabrakło dwóch punktów.

A o co chodzi z tym szczypiorniakiem?

Szczypiorniak swoją potoczną nazwę zawdzięcza miejscowości Szczypiorno, obecnie południowo-zachodnia dzielnica Kalisza, znajdująca się przy drodze prowadzącej do Ostrowa Wielkopolskiego. To właśnie w Szczypiornie znajdował się obóz dla internowanych żołnierzy Legionów Polskich, gdzie w 1917 r. rozegrano jeden z pierwszych meczów piłki ręcznej w Polsce.