jFontSize
A- A A+

Nasi koszykarze pod wodzą Mike'a Tylora samym awansem do Mistrzostw Świata sprawili dużą niespodziankę. Nieobecni na mistrzostwach globu byliśmy od 1967 roku, gdy - wzmacniając przekaz - w kraju rządził Gomułka. Wtedy w Urugwaju zajęliśmy 5 miejsce. Obecnie w Chinach, gdzie odbywa się turniej, biało-czerwoni robią furorę. Po pokonaniu Rosji awansowali już do ćwierćfinałów. Co więc łączy obecną reprezentację Polski z II LO? We wrześniu 2002 roku odbył się w świdnickiej hali na Zawiszowie mecz charytatywny dla Marcina Balcerowskiego, ojca najmłodszego na obecnym turnieju w Chinach koszykarza Aleksandra Balcerowskiego. Olek ma 18 lat, 2.16 wzrostu, gra i trenuje na co dzień w lidze hiszpańskiej w klubie Herbalife Gran Canaria. Zaczynał przygodę z koszykówką w Górniku Wałbrzych.

Dziewczyny zajęły trzecie miejsce, a chłopcy miejsce drugie w odbywających się zawodach Streetballa na szczeblu naszego świdnickiego powiatu. Dziewczęta zagrały w składzie: Katarzyna Kaptur, Olga Węgłowska, Martyna Gryc, Julia Kędzierska, zaś chłopcy: Mateusz Grymek, Tymon Rawicki, Marcin Dziadura.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem obu reprezentacji jest p. Maciej Wodziński.

2 czerwca w Katowicach odbył się II Wizz Air Half-Marathon. Nasza uczennica Urszula Grymek w temperaturze 30 stopni i palącym w stopy asfalcie próbowała pobić swój rekord życiowy i udało jej się to, bo pobiegła 8 minut szybciej niż na ostatnim półmaratonie. Czas 2 godziny 15 minut przy tak trudnych warunkach jest wielkim sukcesem.

W Powiatowym Turnieju Tenisa Ziemnego

Katarzyna Kaptur z kl. II a i Karolina Warzecha z kl. II b, wywalczyły drużynowo srebrny medal.

Na kortach tenisowych świdnickiego OSiR-u, przy słonecznej pogodzie rozegrały bardzo dobre spotkania. Katarzyna zajęła III miejsce, a Karolina miejsce IV, co w klasyfikacji ogólnej dało srebrny medal II LO.

W piekielnym upale, na boiskach OSir-u, w Finale Strefy Wałbrzyskiej Licealiady Młodzieży siatkówki plażowej dziewcząt,

Aurelia Wolak z kl. I b, Karolina Dynowska z kl. II c

wywalczyły najwyższe podium.

W zakończonej wczoraj w Brzegu Dolnym Licealiadzie Młodzieży w Tenisie Stołowym uczennice II LO Wiktoria Gałązka z kl. 3 c i Grażyna Marchewka z kl. 1 b zajęły piąte miejsce w naszym województwie.

W sobotę, 23. 03. 2019 r., odbyła się 12. edycja Półmaratonu Ślężańskiego. Brali w niej udział także nasi uczniowie. Trzeba dodać, że to jeden z najtrudniejszych półmaratonów w Polsce, którego trasa biegnie dookoła góry Ślęży (718 m). Dodatkowo było bardzo gorąco, co przyczyniło się nawet do wielu omdleń w czasie biegu. Nasz mistrz biegowy Krystian Walewski z klasy III A złamał półtoragodzinną barierę i pokonał dystans w czasie 1:29:11. Za Krystianem przybiegła Zosia Tomala z klasy III A – 2:02:34 , a zaraz po niej Ula Grymek z klasy I C – 2:23:01.

Pechowo rozpoczęliśmy rozgrywki o Mistrzostwo Strefy Wałbrzyskiej w Piłce Ręcznej. Nasi zawodnicy w półfinale trafili od razu na pewnego kandydata do mistrzostwa, czyli drużynę ZSB-E ze Świdnicy. Remis 2:2 na początku dawał pewne nadzieje, ale osłabieni brakiem Kuby Zaremby (III C) nie daliśmy rady. W meczu o trzecie miejsce zmierzyliśmy się z ziębickim Liceum Ogólnokształcącym i szczęśliwie, po bardzo emocjonującym meczu, dotrzymaliśmy prowadzenie do końca, czyli 14:15. Tym samym udało nam się wywalczyć trzecie miejsce w turnieju.

W wielkim stylu reprezentacja II LO wywalczyła wicemistrzostwo Powiatowe w Piłce Ręcznej Chłopców. W drodze do finału pokonaliśmy Liceum Ogólnokształcące ze Świebodzic, Zespół Szkół Mechanicznych ze Świdnicy oraz I LO ze Świdnicy. W finale ulegliśmy po bardzo dobrym meczu zespołowi ZSB-E ze Świdnicy. Rozgrywki stały na bardzo wysokim poziomie.

I MIEJSCE w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych Dziewcząt dla II LO.

Wiktoria Gałązka (kl. 3 c) i Grażyna Marchewka (kl. 1 b) wywalczyły złote medale i puchar dla Banacha w tenisie stołowym. W bardzo emocjonujących pojedynkach wykazały się stoickim spokojem i dużym doświadczeniem. Wygrały wszystkie mecze awansując do zawodów strefowych. Pokonały kolejno ZSHT, III LO, LO Strzegom i w finale ponownie stawiły czoło III LO ze Świdnicy, wygrywając 3:2.