jFontSize
A- A A+

Na drugim i trzecim miejscu zameldowały się nasze siatkarskie drużyny w rozgrywkach powiatowych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. To ogromny sukces, bo obie ekipy wygrały rozgrywki w swoich grupach i w finale powiatowym uplasowały się na medalowych pozycjach, a dodatkowo drużyna dziewcząt uzyskała awans do kolejnego etapu rozgrywek. Opiekunem drużyn jest p. prof. Tomasz Gołowkin.

10 grudnia br. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się mecze koszykówki o awans do finałów powiatowych. Jako pierwsze dzielnie walczyły nasze dziewczyny. Zrobiły to w znakomitym stylu, wygrywając pewnie swoje mecze i nie oddając ani razu prowadzenia. Wygrały kolejno z drużynami z ZS nr 1 i ZSHT. Natomiast chłopcy przypieczętowali swój sukces, wygrywając z Zespołem Szkół Budowlano-Elektrycznych 41:15.

Klasa 3a sprawiła sobie prezent na dzień chłopaka. W turnieju o Puchar Dyrektora II LO uczniowie tej klasy pokonali w meczach o wyjście z grupy klasę 2a (1:0) i klasę 1a (2:1). W finale pewnie wygrali z połączonymi klasami trzecimi 3bcd - po golach strzelonych przez Krystiana Walewskiego i Karola Wizimirskiego. Gratulujemy!

Jesienny wschód słońca zgromadził przed Kawiarenką Tenisową organizatorów Powiatowych Biegów Przełajowych. Uczniowie klasy III c, jak obiecali, tak zrobili. Przybyli licznie do pomocy. Oznaczali taśmami trasę, sprzątali i grabili stadionowe ścieżki. Rozstawieni w newralgicznych punktach dbali o walkę fair play oraz uwieczniali na swoich telefonach przebieg zawodów. Tak perfekcyjnie rozpoczęty dzień zaowocował świetnymi wynikami już na samych zawodach.

Indywidualne Biegi Przełajowe rozpoczęły rywalizację sportową Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. W klasyfikacji drużynowej szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta z II LO wywalczyły I miejsce, a chłopcy miejsce II. Na starcie stanęło 71 zawodniczek i 131 zawodników. Najwyżej w klasyfikacji indywidualnej uplasowała się Zofia Tomala, zajmując trzecie miejsce w kategorii dziewcząt, a wśród chłopców królem przełajów został Krystian Walewski

W końcu! Doczekaliśmy się tytułu mistrza Indywidualnych Powiatowych Biegów Przełajowych! W sezonie 2018/2019 został nim Krystian Walewski z klasy 3a. Krystian trenuje w Świdnickiej Grupie Biegowej. Po cichu liczyliśmy na jego sukces. W zeszłym roku Krystian, ustanawiając rekord szkoły na 1500 m, zajął drugie miejsce podczas ligi lekkoatletycznej. Było więc wiadomo, że medal jest w jego zasięgu.

Do finałów awansowały 2 drużyny z klas drugich (w eliminacjach grały wszystkie 4 klasy drugie: 2a, 2b, 2c, 2d). Awans wywalczyły klasy 2b i 2a. Czekała już na nie klasa 1ab, która wcześniej już zapewniła sobie awans do finału po wygranej z klasą 1cd.

Co za mecze, co za emocje. Tak udanego turnieju międzyklasowego nie było już dawno. Właściwie można powiedzieć, że większość chłopaków z naszej szkoły była zaangażowana w grę w piłkę nożną. Szkoda tylko klasy 1cd, która nie była w stanie wystawić wszystkich swoich zawodników ze względu na wyjazd kolegów do Warszawy i występ z zespołem tanecznym Krąg. W meczu klasy 1ab i 1cd nie było niespodzianek.

Kacper Hałdaś, Jakub Blach, Adrian Butkiewicz i Igor Beker zdobyli na boiskach III Liceum Ogólnokształcącego wicemistrzostwo powiatu w Streetballu. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Technikum Mechanicznego, a trzecie drużyna z Ekonomika. 

Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w zawodach powiatowych w tenisie ziemnym dziewcząt wywalczyły: Klaudia Koblowska i Katarzyna Kaptur. Opiekunem naszych zawodniczek jest pani Renata Zapart-Dec. Gratulujemy!