Wczoraj (14 marca 2018 r.) na Zawiszowie odbył się turniej strefowy w piłce ręcznej chłopców. Wielkim sukcesem naszych piłkarzy ręcznych był fakt, że pierwszy raz od wielu lat awansowaliśmy do tych rozgrywek.

W nowoczesnej wałbrzyskiej hali Aqua Zdrój, w piątek 9 marca 2018 r., odbyły się finałowe zawody tenisa stołowego Strefy Wałbrzyskiej. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grupach. Maciej Roszak, Krzysztof Nowacki i Szymon Brzozowski, reprezentanci II LO im. S. Banacha w wyniku losowania trafili do grupy A. Po bardzo dobrym pierwszym meczu, wygranym 3:0 zmierzyli się z zawodnikami ze Strzegomia, którym ulegli 2:3, do zwycięstwa zabrakło dwóch punktów.

A o co chodzi z tym szczypiorniakiem?

Szczypiorniak swoją potoczną nazwę zawdzięcza miejscowości Szczypiorno, obecnie południowo-zachodnia dzielnica Kalisza, znajdująca się przy drodze prowadzącej do Ostrowa Wielkopolskiego. To właśnie w Szczypiornie znajdował się obóz dla internowanych żołnierzy Legionów Polskich, gdzie w 1917 r. rozegrano jeden z pierwszych meczów piłki ręcznej w Polsce.

20 lutego 2018 r. graliśmy w Finałach Strefy Wałbrzyskiej w koszykówce. Zdobyliśmy wicemistrzostwo, nawiązując tym samym do najlepszych lat szkolnego basketu. Przy wsparciu kibiców z naszej szkoły, którzy przyjechali na mecz autokarem wraz z drużyną, zagraliśmy naprawdę bardzo dobre zawody.

Tenisiści stołowi wywalczyli w rywalizacji drużynowej brązowy medal. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy, po bardzo emocjonujących meczach, stanęli na podium zawodów powiatowych. W dniu 19.02.2018 na zawiszowskiej hali rywalizowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w ping-pongu. II LO w kategorii dziewcząt reprezentowały: Wiktoria Gałązka, Olga Szalecka, Ewa Kochanowska, a w kategorii chłopców: Maciej Roszak, Krzysztof Nowacki, Remigiusz Szaradowski.

Męska drużyna II Liceum Ogólnokształcącego awansowała w czwartek (8.02.2018 r.) do Finału Strefy Wałbrzyskiej w Koszykówce. W pierwszym meczu grając z IV Liceum Ogólnokształcącym z Wałbrzycha trzymaliśmy się do pierwszej kwarty.

Wczoraj na terenie naszej szkoły odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Koszykówkę. Były to zawody zarówno dziewcząt jak i chłopców. Finały rozpoczęły się od rywalizacji dziewczyn.

8 stycznia br. (poniedziałek) odbyły się w naszej szkole eliminacje Mistrzostw Powiatowych w Koszykówce. Dziewczyny z „Drugiego” pewnie awansowały po wygranej z Technikum Ortopedycznym (29 listopada 2017 r.).

3 stycznia 2018 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się eliminacje Mistrzostw Powiatowych w koszykówkę, w której startowali także nasi chłopcy. Po ciężkim boju z I Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy i wygranej 27:15 awansowaliśmy do finałów.

Dalsza część rozgrywek międzyklasowych. 8 grudnia odbyły się dwa mecze: klasa 2 B pokonała klasę 3 A - 14 do 12, zaś klasa 2 D po dogrywce i dramatycznym meczu pokonała klasę II A - 26 do 24. Trzy mecze, które kończą się wynikami bliskimi remisu. Rywalizacja nabiera coraz więcej rumieńców.