Kinga Kępa, Andrzej Kukla i Sebastian Melańczuk odebrali z rąk Kuratora Oświaty gratulacje za tytuł laureata w ogólnopolskiej olimpiadzie.

Kinga jest laureatką w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH z geografii a Andrzej i Sebastian zdobyli laury w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH z matematyki.

Gala odbyła się na Politechnice Wrocławskiej. Opiekunami laureatów są pani Jolanta Skarzyńska (geografia) i pani Agnieszka Grymek (matematyka). Z naszego miasta zostało uhonorowanych czworo laureatów, w tym troje z II LO.

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie II LO odnosili liczne sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe. Gratulujemy wszystkim, którzy swoją postawą, pracowitością i pasją sławili imię naszego Liceum. A tutaj szczegółowy wykaz ich osiągnięć: Plik do pobrania (PDF).

W I semestrze roku szkolnego 2018/2019 nasi uczniowie odnosili sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe. Gratulujemy i czekamy na kolejne osiągnięcia w II semestrze. A tutaj szczegółowy wykaz: Plik do pobrania (PDF).

W Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Otrzymuje je uczennica lub uczeń, który osiągnął najwyższy wynik w nauce w szkole. Z II LO stypendium otrzymała uczennica klasy II B - Paula Kaczmarczyk. W uroczystości towarzyszyli nagrodzonej Rodzice i dyrektor szkoły. Pauli serdecznie gratulujemy!

Prawie 100% maturzystów II Liceum Ogólnokształcącego zdało egzamin maturalny. Do egzaminu przystąpiło 114 tegorocznych absolwentów, dwie osoby w sierpniu przystąpią do egzaminu poprawkowego. Jeżeli zdadzą – zdawalność wyniesie dokładnie 100%.

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie II LO odnosili liczne sukcesy naukowe, artystyczne i sportowe. Gratulujemy wszystkim, którzy swoją postawą, pracowitością i pasją sławili imię naszego Liceum. A tutaj szczegółowy wykaz ich osiągnięć: Plik do pobrania (PDF).

W obecności pani Anny Zalewskiej - Minister Edukacji Narodowej i pana Romana Kowalczyka - Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Maksymilian Zabijak, uczeń klasy II B II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha, otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Maksymilian otrzymał wyróżnienie za sukcesy w poprzednim roku szkolnym, w szczególności za najwyższą w szkole średnią ocen - 5,44.