jFontSize
A- A A+

STYPENDIA:

  • Kinga Kępa otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020.

UDZIAŁ W OLIMPIADACH PRZEDMIOTOWYCH:

  • XLVI Olimpiada Historyczna (etap okręg. – Martyna Czerniec);
  • LXVI Olimpiada Chemiczna (etap okręg. - Mateusz Drąg);
  • XLIX Olimpiada Biologiczna (etap okręg. – Julian Baumgartner);
  • XXXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej (etap okręg.: Julian Baumgartner, Anastazja Lato, Klaudia Malina);
  • XIII Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” z matematyki (etap okręg.: Kinga Kępa, Dominika Janczyszyn, Mateusz Drąg, Igor Beker, Aleksy Mięki, Konrad Sosnowski, Jędrzej Kulak, Antoni Wojtasik);
  • XIII Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH” z geografii z geologią (etap okręg. – Lena Jastrzębska, Joanna Cichocka);
  • L Olimpiada Literatury i Języka Polskiego (etap okręg.- Karolina Warzecha);
  • XVIII Olimpiada Lingwistyki Matematycznej (etap okręg. – Kinga Kępa, Konrad Sosnowski);
  • LXI Olimpiada o Polsce i Świecie Współczesnym (etap okręg. - Grzegorz Kaczmarek);
  • XXX Olimpiada Teologii Katolickiej (udział – Grażyna Marchewka);
  • XLI Olimpiada Języka Niemieckiego (udział – Jakub Krzyśków);
  • VII Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii. (do etapu woj.: Jakub Konieczny, udział – Michał Kalinowski).

NAGRODY I UDZIAŁ W KONKURSACH I PROJEKTACH:

  • Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej (Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: Jakub Szulc, Grzegorz Kaczmarek);
  • XII Międzynarodowe Biennale Współczesnej Tkaniny Artystycznej Dzieci i Młodzieży „Salezjany’2019” (I m. i statuetka „ZŁOTY WĄTEK” – Karolina Jończyk, udział: Weronika Jadach, Valeriia Ponomarenko);
  • XXIII Ogólnopolski Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2019” (laureatka – Martyna Jończyk);
  • XI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Portret 2019” (wyróżn. – Zuzanna Czernicka);
  • VIII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Kocham zwierzęta, bo…” (nagroda internautów – Zuzanna Czernicka);
  • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Spójrz okiem artysty – Vincent van Gogh” (kwalifikacja do wystawy - Michał Ostrowski);
  • Festiwal Teatrów Niewielkich w Lublinie (honorowe wyróżnienie – Karolina Warzecha);
  • Hackaton LNU – Politechnika Wrocławska (IV m. drużyna w składzie: Amelia Pieszczoch, Michał Pietrzak, Wiktor Dębek, Kacper Wilgus);
  • Matematyczne Pojedynki organizowane przez Politechnikę Wrocławska (XIII m. – Igor Beker);
  • XVIII Powiatowy Konkurs „Polska znowu wolna” (I m. – Grzegorz Kania; II m. – Marcin Kłos);
  • XII Powiatowy Konkurs Turystyczny „Polskie Góry Dziedzictwem Kulturowym” Góry Sowie (III m. – Kinga Kępa, udział – Kamil Zagała);
  • konkurs powiatowy „Krebsomaniacy” (II m. – drużyna w składzie: Martyna Czerniec, Valeriia Ponomarenko, Weronika Trojan);
  • IX Dolnośląski Konkurs Drużynowy z Chemii (III m. drużyna w składzie: Mateusz Drąg, Grzegorz Kaczmarek);
  • XIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Barwy Niepodległości” (nagroda – Kamila Łuczak);
  • XVI Ogólnopolskie Biennale grafiki i rysunku „Niech żyje linia” (nagroda – Julia Dudek);
  • Konkurs zDolny Ślązak (udział - Jakub Gruszczyński);
  • Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2019”(laureatka – Martyna Jończyk);
  • VIII Szkolny konkurs na prezentację książki „Książka daje nam tym więcej – im więcej od niej wziąć chcemy” (I m. – Hubert Gościmski, II m. – Paulina Grzyb, III m. – Grzegorz Franeczek; wyróżn.: Magdalena Moc, Barbara Klewecka, Grzegorz Kania; nagroda publiczności - Hubert Gościmski);
  • Konkurs na esej – wypowiedź pisemną na temat „Ten cytat motywacyjny przemawia najbardziej do mojego serca i wyobraźni” (nagrody: Zuzanna Czernicka, Martyna Czerniec, Norbert Sułek; wyróżn.: Anastazja Lato, Sandra Sowa, Joanna Cichocka, Lena Wiącek);
  • XXVIII Ogólnoszkolne Dyktando 2019/2020 (I m. i tytuł Mistrza Ortografii II LO – Grzegorz Kania, II m. – Liwia Misztal, III m. – Wojciech Gaik, wyróżn.: Kinga Kępa, Izabela Horadczuk, Milena Zaborska);
  • Szkolny konkurs „Culture Hotchpotch” (I m. – Michał Kalinowski, II m. – Maciej Banach, III m. – Maria Krajewska);
  • II Szkolny Konkurs Języka Angielskiego (I m. – Konrad Sosnowski, II m. – Krystian Wychowanek, III m. – Karolina Jończyk);
  • Szkolny Konkurs Guess the Song (I m. – Martyna Jończyk, II m. – Laura Kachalik, III m. – Julia Barwacz);
  • „Gra planszowa o tym, jak zbudowano Kościół Pokoju. MISJA – Kościół Pokoju. Zachowaj (s)pokój”. Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (zespół w składzie: Zuzanna Czernicka, Agnieszka Balant, Martyna Czerniec, Anastazja Lato, Joanna Cichocka, Elżbieta Chodyniecka, Aleksandra Herbut, Barbara Klewecka, Małgorzata Leśniowska, Wiktoria Rychel, Julia Ogrodnik, Angelika Ślęzak, Adam Rycak, Bartosz Pasternak).

DYPLOMY ZA:

  • udział w IX Debacie Oksfordzkiej przeprowadzonej na Politechnice Wrocławskiej dla Grzegorza Kaczmarka od Organizatorów;
  • udział w IX Debacie Oksfordzkiej przeprowadzonej na Politechnice Wrocławskiej dla Macieja Michalaka od Organizatorów;
  • udział w IX Debacie Oksfordzkiej przeprowadzonej na Politechnice Wrocławskiej dla Kingi Kępy od Organizatorów;
  • przygotowanie drużyny do udziału w IX Debacie Oksfordzkiej przeprowadzonej na Politechnice Wrocławskiej dla p. prof. Renaty Dudy od Organizatorów.

PODZIĘKOWANIA ZA:

  • zaangażowanie w projekcie (S)twórcze ręce Placu Pokoju” dla prof. Marioli Mackiewicz za opiekę nad uczniami z II LO. Dzięki zespołowej pracy udało się stworzyć pierwsza grę planszową o powstaniu Kościoła Pokoju. Z życzeniami dalszych sukcesów pedagogicznych od koordynatorek projektu z Kościoła Pokoju w Świdnicy;
  • przekazanie darów dla zwierzaków dla II LO w Świdnicy od kierownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE:

  • Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w Judo (III m. – Martyna Janaszek);
  • Mistrzostwa Polski w ramach You Can Slide 3 (II m. w zawodach jeździeckich w konk. drużynowym oraz V i VI w konk. z dorosłymi) – Julia Czyż);
  • Powiatowe Biegi Przełajowe Dziewcząt (I m. drużyna w składzie: Wiktoria Turek, Amelia Pieszczoch, Małgorzata Pichurska, Urszula Grymek, Martyna Dymnicka, Dominika Trzyna, Weronika Świderska, Natalia Łużna, Adrianna Oszczepalska, Julia Huzar, Martyna Janaszek, Justyna Garstka);
  • Powiatowe Biegi Przełajowe Chłopców (V m. drużyna w składzie: Antoni Wojtasik, Karol Dolata, Jan Strzelewicz, Emil Migas, Jakub Gruszczyński, Szymon Moczurad, Michał Ostrowski, Miłosz Soprych, Dawid Domeracki, Igor Beker, Wiktor Sobczyński, Michał Skrent, Marcin Skóra);
  • Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt (I m. - drużyna w składzie: Julia Kozakiewicz, Amelia Pieszczoch, Małgorzata Pichurska, Urszula Grymek, Barbara Chodyniecka, Martyna Dymnicka, Wiktoria Turek, Weronika Świderska, Natalia Łużna, Julia Huzar, Martyna Janaszek, Karolina Dynowska);
  • Powiatowe sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców (V m. - drużyna w składzie: Emil Migas, Szymon Moczurad, Miłosz Soprych, Dawid Domeracki, Igor Beker, Wiktor Sobczyński, Marcin Skóra, Jakub Panas, Łukasz Jajko, Wiktor Strzyżewski, Karol Dolata);
  • Powiatowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt (II m. - drużyna w składzie: Aurelia Wolak, Zuzanna Rut, Julia Huzar, Alicja Maliszewska, Nina Jarosz, Amelia Pieszczoch, Martyna Zielińska, Urszula Grymek, Wiktoria Dybciak, Weronika Trojan, Natalia Cichosz);
  • Powiatowy Turniej Piłki Koszykowej Chłopców (II m. – drużyna w składzie: Igor Beker, Konrad Sosnowski, Jędrzej Kulak, Tymoteusz Rawicki, Aleksy Mięki, Mikołaj Bobrowicz, Marcin Dziadura, Dawid Rurzyński, Adam Bydłowski, Juliusz Ćwirko, Mateusz Grymek, Jakub Panas);
  • Finał Strefy Wałbrzyskiej w Piłce Siatkowej Dziewcząt (III m. - drużyna w składzie: Zuzanna Rut, Aurelia Wolak, Julia Huzar, Nina Jarosz, Alicja Maliszewska, Martyna Zielińska, Amelia Pieszczoch, Urszula Grymek, Wiktoria Dybciak, Weronika Trojan, Karolina Dynowska, Natalia Cichosz);
  • Powiatowe Zawody w Pchnięciu Kulą (I m. – Nina Jarosz, II m. – Mateusz Grymek).