Zarząd Stowarzyszenia Sympatyków i Absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy gorąco dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości szkolnej „Zasłużony dla miasta Świdnicy”.

Tytuł ten otrzymał z rąk pani Prezydent  wieloletni dyrektor naszej szkoły pan Zenon Michalczyk  pseudonim „Słoneczko”.

Drodzy Absolwenci, Nauczyciele oraz Sympatycy II Liceum Ogólnokształcącego (Zespołu Szkół Ogólnokształcących) w Świdnicy. Prosimy o wypełnienie ankiety dotyczącej Dyrektora Zenona Michalczyka.

Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że w dniu 31.03.2017 Rada Miasta Świdnicy przyjęła uchwałę o nadaniu byłemu dyrektorowi II LO w Świdnicy
ZENONOWI MICHALCZYKOWI tytułu: „Zasłużony dla Miasta Świdnicy”.

Uroczystość wręczenia tego tytułu odbędzie się 29.09.2017 o godz.16.00 w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, ul. Równa 11.

W lipcu zawiązane zostało Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane działaniem i Stowarzyszeniu. Zapraszamy również do wspierania działalności Stowarzyszenia poprzez pomoc finansową na działalność statutową. Informacje z zakładce STOWARZYSZENIE.

Na walnym zebraniu dn. 26.06.2012r. zostało powołane Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków II Liceum Ogólnokształcącego. Wybrano zarząd, w skład którego weszli:

• Mariola Szaciło-Mackiewicz - prezes,
  • Agnieszka Grymek - wiceprezes,
  • Alicja Stawarz - Skarbnik,
  • Jacek Iwancz - dyrektor i absolwent II Liceum Ogólnokształcącego.

Ponadto wytypowano członków komisji rewizyjnej w składzie: Agata Mester, Elżbieta Badzioch-Zarzycka oraz Beata Misiewicz.

Stowarzyszenie założyło 17 osób, ale mamy nadzieję, że wkrótce grono to zdecydowanie się powiększy.

R. Duda