V Świdnicka Noc z Biologią, której hasłem przewodnim było Nauka - Przyroda - Zdrowie zgromadziła, jak zwykle, całą rzeszę młodych przyrodników ze szkól podstawowych i ponadpodstawowych. W murach II LO im. Stefana Banacha spotkało się 220. uczniów pod opieką nauczycieli. Nasi goście z Wydziału Nauk Biologicznych przygotowali szereg ciekawych zajęć o różnorodnej tematyce. Odbyły się kolejno:

Z wielką przyjemnością informujemy, że 7 czerwca 2019 r. w naszej szkole odbędzie się V Świdnicka Noc z Biologią pod hasłem: PRZYRODA – NAUKA – ZDROWIE.

Inauguracja wydarzenia odbędzie się w auli szkoły, następnie rozpoczną się warsztaty, ćwiczenia i wykłady dla zainteresowanych grup. Planowany czas spotkania od godz. 15.00 do 21.00.

Ćwiczenia laboratoryjne w Instytucie Biologii Eksperymentalnej Uniwersytetu Wrocławskiego rozpoczęły serię zajęć laboratoryjnych wpisanych w plan klasy I B. Uczniowie przeprowadzili reakcję łańcuchową polimerazy (PCR) fragmentu genu drożdży Saccharomyces cerevisiae.

Liczna grupa uczniów klasy II B uczestniczy w zajęciach warsztatowych „Licealiści liczą”, ten projekt edukacyjny Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego skierowany jest do licealistów z drugich klas i przewiduje cykl spotkań w sobotnie przedpołudnia.

IV Świdnicka Noc z Biologią, która miała miejsce w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha w Świdnicy, już za nami - w tegorocznej edycji uczestniczyło 250 uczniów ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i świdnickich liceów. Gościliśmy uczniów z ze szkół podstawowych numer: 1, 2, 315, 4, 8, 105 w Świdnicy oraz klasy gimnazjalne z Witoszowa Dolnego, Marcinowic, Pszenna, Jaworzyny Śląskiej i Świebodzic a także Gimnazjum Katolickie. Od czterech lat naszymi gośćmi są uczniowie z III LO i I LO w Świdnicy, którzy również w tym roku przybyli w licznej grupie.

Wielkimi krokami zbliża się termin kolejnej edycji Świdnickiej Nocy z Biologią, 8 czerwca 2018 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Banacha spotkają się miłośnicy nauk przyrodniczych. Naszymi gośćmi będą uczniowie ze szkół powiatu świdnickiego oraz studenci z Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.

Program tegorocznej edycji obejmuje warsztaty, wykłady, gry i konkursy o zróżnicowanej tematyce. Kulisy swojej pracy odsłoni chiropterolog, entomolog wyjaśni co robi na miejscu zbrodni a antropolog sądowy ujawni jak określić płeć i wiek  na podstawie szkieletu.

10 czerwca 2016 roku w murach II Liceum Ogólnokształcącego
odbędzie się
II Świdnicka Noc z Biologią.

Tegorocznej edycji przyświecać będzie hasło
Warto - Wiedzieć – Więcej

17 października rozpoczął się cykl wykładów pod tytułem „Biochemiczne podstawy zdrowia” na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego przy ulicy Fryderyka Joliot-Curie we Wrocławiu.

Wraz z nowym rokiem szkolnym i akademickim rozpoczyna się kolejny etap współpracy II LO ze Świdnicy z Uniwersytetem Wrocławskim.Wraz z nowym rokiem szkolnym i akademickim rozpoczyna się kolejny etap współpracy II LO ze Świdnicy z Uniwersytetem Wrocławskim.

Na zaproszenie Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy: Natalia Jabłońska, Zuzanna Marczyńska, Natalia Zajdel, Tomasz Ciesielski, Michał Gajecki oraz Krzysztof Kowalski pod opieką pana Jacka Iwancza- wzięli udział w III Ogólnopolskim Forum Młodych Chemików. Forum zostało zorganizowane w dniach 12-15.09.2013 przez Wydział Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Polskie Towarzystwo Chemiczne. W tym roku odbyło się ono pod hasłem "Chemiczne horyzonty". Celem spotkań jest propagowanie chemii jako dyscypliny naukowej, rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów oraz integrowanie środowiska edukacyjnego.