W zeszłym roku szkolnym nasza szkoła nawiązała współpracę z Wydziałem Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, celem podpisanej umowy jest poszerzenie bazy edukacyjnej szkoły i zwiększenie szans edukacyjnych naszych uczniów. Powstała klasa biologiczno – chemiczna z ćwiczeniami laboratoryjnymi, która po ugruntowaniu podstawowej wiedzy rozpocznie niebawem zajęcia w Instytucie Genetyki i Mikrobiologii U.Wr. Tematyka zajęć jest skorelowana z realizacją podstawy programowej w klasie biologiczno – chemicznej.

Kontynuujemy także współpracę z Wydziałem Biotechnologii, uczniowie uczestniczą w ciekawych wykładach ale największym zainteresowaniem cieszą się ćwiczenia pod okiem pracowników naukowych Uniwersytetu. Na ostatnich zajęciach podopieczni, prof. Beaty Misiewicz, uczniowie z klas: III B, IIA i IIIA wykrywali cukry w produktach spożywczych, stosując między innymi próby Benedicta, Seliwanowa i Molischa. Prowadzący zadbali o miłą atmosferę zajęć, dzięki temu każda próba zakończyła się sukcesem :). Uczniowie z dumą prezentowali wyniki doświadczeń.( zdj.1-10)

Kolejną formą rozwijania uzdolnień jest udział uczniów klas biologiczno – chemicznych w programie naukowym „ Mój Pierwszy Uniwersytet”, naszą szkołę reprezentują uczniowie klasy IIC w składzie : Agnieszka Ciszak, Klaudia Kościelecka, Aleksandra Studzińska i Maciej Wernecki. Warunkiem uczestnictwa w tym projekcie było zaprezentowanie zainteresowań i udokumentowanie osiągnięć z zakresu biologii oraz pozytywna opinia Koordynatora Programu - Pani dr hab. Gabrieli Bugla – Płoskońskiej. Inauguracja roku akademickiego oraz wręczenie indeksów odbędzie się 19 listopada w siedzibie Katedry Antropologii Uniwersytetu Wrocławskiego Podczas tego roku akademickiego uczniowie odbędą szereg ćwiczeń, warsztatów i wykładów, zapoznają się także z zasadami pracy naukowców z różnych dziedzin biologii. Zjazdy zaplanowane są na sobotnie przedpołudnia od grudnia 2011 r. do czerwca 2012 r.