Przylecą? Nie przylecą? Będą? Nie będą?
Strajk pilotów Lufthansy sparaliżował lotniska europejskie i niemal pokrzyżował plany kilkunastu uczniom naszej szkoły.
Ale udało się. O północy, w środę 2 kwietnia, przyjechało do nas 16 uczniów z King Edward VI Camp Hill School for Boys w Birmingham wraz z trzema opiekunami.

Była to już szósta grupa Anglików goszcząca w II LO i najbardziej liczna z dotychczasowych.
Program wizyty obejmował w czwartek zajęcia integracyjne z p. Trojanowską-Butmankiewicz, mecze w siatkówkę i piłkę nożną (sędziowane przez p. Gołowkina) oraz lekcję języka polskiego z p. Badzioch-Zarzycką. W piątek Anglicy uczestniczyli w dniach Brytyjsko-Amerykańskich i startowali w dwóch konkursach: filmowym (II miejsce) i karaoke.
Oczywiście, nie mogło zabraknąć typowo turystycznych atrakcji: goście zwiedzili Świdnicę i Wrocław (niestety, w ulewnym deszczu), a w niedzielę, już indywidualnie z rodzinami goszczącymi, mieli okazję poznać kilka innych ciekawych miejsc w regionie.
Grupa angielska wyjechała w poniedziałek rano, grupa polska pojedzie z rewizytą do Birmingham pod koniec września.

Opiekunami wymiany ze szkołą King Edward VI Camp Hill for Boys są p. dyr. Jacek Iwancz i p. Iwona Juźwa.

W tegorocznej wymianie udział biorą:

• Marcin Chodyniecki I a
  • Kacper Kiek I a