jFontSize
A- A A+

Już po raz trzeci młodzież z Banacha uczestniczyła w tygodniowym obozie żeglarskim na Mazurach. Wspaniałą przygodę przeżyliśmy dzięki firmie "Róża Wiatrów". Zapraszam do przeczytania relacji jednej z załóg...

Aby podsumować podróż przez epokę baroku, klasa 2B wybrała się 28 września 2018 roku na wycieczkę do Kościoła Pokoju, zorganizowaną przez nauczycielkę języka polskiego - panią Mariolę Mackiewicz.

W środę, czyli 26 września, uczestniczyliśmy (klasa IB – biol.-chem. pod opieką pani profesor Renaty Dudy i pani profesor Doroty Durlej) w laboratorium na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Tematem zajęć była mikrobiologia, czyli nauka zajmująca się badaniem drobnoustrojów. Zostaliśmy podzieleni na mniejsze grupy i zajęliśmy miejsca przy czterech stanowiskach ze sprzętem laboratoryjnym. Wstępem do zajęć były wykłady specjalistów w dziedzinie mikrobiologii.

Pierwsze lekcje pierwszych klas w nowej szkole, czyli w II LO, służą rozpoznawaniu terenu. Uczniowie badają środowisko, przyglądają się swemu otoczeniu, rówieśnikom, a i wymagania nauczycieli próbują trochę poznać. Oswajanie się z realiami średniej szkoły może przybierać różne formy. Na lekcjach języka polskiego mówienie o sobie, prezentowanie własnej podmiotowości i gustów konsumenta tekstów kultury ma głęboki sens. Można by powiedzieć, parafrazując pewne zdanie: „Opowiedz mi, co czytasz, a powiem ci, kim jesteś”.

To właśnie tam uczniowie klas I i II o profilu biologiczno-chemicznym wzięli udział w zajęciach terenowych z chemii prowadzonych przez Panią Katarzynę Mamicę-Pasternak.

„Przejrzyj to miasto i zapamiętaj,
Jak widokówkę z trwałego snu.
A jeśli znowu w splątanej drodze
Będziesz bez celu – wstąp do Świdnicy”.
Danuta Saul-Kawka (1947-)

Po piątkowym (18 maja br.) niecodziennym spacerze z p. Mariuszem Barcickim – miłośnikiem Świdnicy, przewodnikiem katedry świdnickiej i miasta Świdnicy, wiemy już, na co zwrócić szczególną uwagę, podziwiając świdnicki Rynek, który jest jednym z najlepiej zachowanych zespołów urbanistycznych w Polsce, a świdnicka starówka jest drugą po Wrocławiu pod względem ilości obiektów zabytkowych i jedną z najpiękniejszych w Polsce. Tę nietypową lekcję historii dla uczniów kl. I D (oraz innych chętnych) zorganizowała p. prof. Zofia Skowrońska-Wiśniewska.

W TERMINIE OD 9 DO 16 CZERWCA 2018
ZOSTANIE PONOWNIE ZORGANIZOWANY
OBÓZ ŻEGLARSKI II LO

Zapisy u p. Tomasza Pietrzaka

 

Wczoraj (15 lutego 2018 r.) w Ośrodku narciarskim w Rzeczce zrobiliśmy pierwszy krok, by przywrócić dawną tradycję igrzysk zimowych w naszej szkole. Takie zawody odbywały się u nas już dziesięciokrotnie, a poprzedzały je zawsze imprezy podobne do wczorajszej - wyjazd w celu nauki jazdy na nartach.

Jak było? Sami zobaczcie na zdjęciach.

 

Lodowisko już czynne. Zachęcamy do korzystania z naszej dolnośląskiej perełki jakim niewątpliwie jest nasze lodowisko. Po remoncie zmieniło się nie do poznania.

 

 

20 października br. odbyła się w naszej szkole lekcja z przedstawicielem świdnickiej policji. Jak co roku, nadkomisarz Robert Topolski spotkał się z uczniami pierwszych klas, aby rozszerzyć ich wiedzę na temat służby policyjnej.