W miniony piątek, czyli 4 października 2019 roku, kolejna klasa, tym razem II c, zwiedzała enklawę luterańską. Wycieczka miała spełnić kilka zadań: służyć syntezie baroku, rekomendować lokalny, ale i o światowej sławie zabytek, pokazać go tym, którzy go nigdy nie oglądali na żywo, oraz wprowadzić nas do gry…

Do gry, bowiem uczniowie naszej szkoły, pod opieką polonistki p. Marioli Mackiewicz, już 18 października br. rozpoczną  pracę przy ciekawym projekcie zaproponowanym przez p. Bożenę Pytel. Będzie to działanie wokół stworzenia gry planszowej, której głównym bohaterem ma się stać świdnicki Kościół Pokoju. Dlatego zbieramy wiedzę, by funkcjonalnie ją wykorzystać i aby wykreowana gra promowała zabytek wpisany na listę UNESCO i spełniała funkcje edukacyjno-rekreacyjne. Zebrała się już grupa chętnych, więc niebawem przystępujemy do wymiany pomysłów, o czym będziemy donosić.

Mariola Mackiewicz

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg11.jpg