Wczoraj (15 lutego 2018 r.) w Ośrodku narciarskim w Rzeczce zrobiliśmy pierwszy krok, by przywrócić dawną tradycję igrzysk zimowych w naszej szkole. Takie zawody odbywały się u nas już dziesięciokrotnie, a poprzedzały je zawsze imprezy podobne do wczorajszej - wyjazd w celu nauki jazdy na nartach.

Jak było? Sami zobaczcie na zdjęciach.

Wszystkie osoby, uczące się tego pięknego sportu, pod koniec wczorajszego pobytu w Rzeczce, potrafiły wjechać do góry na wyciągu i samodzielnie zjechać. Opiekunowie: Renata Zapart-Dec, Tomasz Pietrzak i Maciej Wodziński chętnie pojadą jeszcze raz na taką wycieczkę. Czekamy na kolejne klasy, które zechcą nauczyć się jeździć na nartach.

Na zakończenie sezonu planujemy wyjazd do Zieleńca lub Czarnej Góry na XI Igrzyska Sportów Zimowych II LO im. Stefana Banacha w Świdnicy.

Zgodnie z tym, co powiedział twórca nowożytnych igrzysk olimpijskich baron Pierre de Coubertin: „Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze”, a więc zachęcamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w zawodach.

ZAPRASZAMY!

Serdecznie dziękujemy panu Cezaremu Dreścikowi, właścicielowi wypożyczalni sprzętu narciarskiego mieszczącego się przy ul. Bystrzyckiej w Świdnicy, za pomoc w realizacji naszej wycieczki.

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg15.jpg16.jpg17.jpg18.jpg20.jpg21.jpg22.jpg23.jpg24.jpeg25.jpg26.jpg27.jpg28.jpg29.jpg30.jpg31.jpg