20 października br. odbyła się w naszej szkole lekcja z przedstawicielem świdnickiej policji. Jak co roku, nadkomisarz Robert Topolski spotkał się z uczniami pierwszych klas, aby rozszerzyć ich wiedzę na temat służby policyjnej.

Podczas wykładu policjant opowiadał m.in. o uprawnieniach służb mundurowych, takich jak np. legitymowanie. Prezentował przykłady zachowań i różne możliwości reakcji funkcjonariuszy.

Wykład wzbudził duże zainteresowanie, co można było zauważyć m. in. po zakończeniu prelekcji. Do nadkomisarza ustawiła się długa kolejka uczniów chcących zadać dodatkowe pytania.

Wykład był dla wszystkich niewątpliwie ciekawą formą zdobycia i utrwalenia wiedzy na temat funkcjonowania policji.

Aleksandra Kośna, I B

01.JPG03.JPG05.JPG06.JPG07.JPG12.JPG