4 kwietnia 2022 r. kl. I d, wraz z polonistką Mariolą Mackiewicz, udała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia prowadzone przez Barbarę Elmanowską – autorkę publikacji, eseistką, poetką, jurorkę konkursów literackich. Uczniowie kl. Id wzięli udział w spotkaniu, które rozpoczął wstęp teoretyczny o stylach pisania, o motywacjach pisarskich oraz o wizerunkach samych pisarzy. W części praktycznej pojawiły się tematy zadań, jak choćby: poddawanie się strumieniowi świadomości i pisanie automatyczne, układanie dialogów do slajdów obrazujących konkretne sytuacje, tworzenie narracji retrospektywnej o zabawce z czasów dzieciństwa.

Piszącym towarzyszyły emocje, a przy okazji prób ujawniły się ciekawe pomysły i nietuzinkowe podejście do poleceń prowadzącej. Ciąg dalszy warsztatów nastąpi, bowiem planowane jest wydanie jesienią tego roku antologii najbardziej wyróżniających się tekstów. Wniosek z dzisiejszego spotkania nasunął się taki, że warto próbować swoich sił w wielu formach. Pisać każdy może, a doskonalenie tej umiejętności jest bardzo przydatne.

IMG-9511.jpgIMG-9512.jpgIMG-9514.jpgIMG-9515.jpgIMG-9516.jpgIMG-9518.jpgIMG-9522.jpgIMG-9523.jpgIMG-9524.jpgIMG-9527.jpgIMG-9528.jpgIMG-9529.jpgIMG-9530.jpg