jFontSize
A- A A+

W piątkowe popołudnie (18 października br.) 12-osobowa grupa zainteresowanej młodzieży z Liceum im. S. Banacha i 1 przedstawiciel z „Kasprowicza” spotkali się na pl. Pokoju w Świdnicy, by zmierzyć się z nowym, ciekawym wyzwaniem – tworzeniem gry planszowej o zabytku Unesco. Najpierw przyglądaliśmy się makiecie obiektu, potem zwiedzaliśmy jego wnętrze, omawialiśmy historię kościoła i poznawaliśmy ciekawostki na jego temat, by ostatecznie rzucić się w wir rozmów o projekcie, nad którym czuwa p. Marta Michniewicz.

Burza mózgów miała gwałtowny przebieg, bowiem trzeba było ustalić charakter gry, jej fabułę, ustalić liczbę graczy, wymyśleć koncepcję zbierania punktów, zdecydować się na tury bądź nie, zdefiniować  regrywalność. Można by rzec, że toczyły się boje na idee i propozycje, bo okazało się, że zebrali się prawdziwi znawcy zagadnienia. Grupę podjęła gościnnie p. Bożena Pytel, która tworzy interesujące projekty animujące życie kulturalne w enklawie luterańskiej.

Uczestnicy spotkania pracowali w grupach i wstępnie zarysowali charakter swoich propozycji, a będą one szczegółowo dopracowywane, bowiem za tydzień czeka nas ciąg dalszy. Gra zostanie profesjonalnie wydana i najprawdopodobniej już w listopadzie tego roku będzie można ją zakupić jako oryginalny produkt promujący Kościół Pokoju.

Opiekunka grupy – Mariola Mackiewicz

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg10.jpg