jFontSize
A- A A+

Uczniowie klasy 1 B wraz z opiekunem, panią Alicją Kwiatkowską, 22 listopada wzięli udział w „II Debacie przedsiębiorców z młodzieżą” zorganizowanej przez Społeczną Akademię Nauk w Świdnicy i Świdnicką Izbę Przemysłowo-Handlową.

O swoim doświadczeniu w świecie biznesu opowiadali: Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich pan Andrzej Panas, Prezydent Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej pan Ryszard Sobański, dyrektor firmy Jarpak pan Krzysztof Wątrobiński, Wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pan Michał Szukała.

Dowiedzieliśmy się, co to specjalna strefa ekonomiczna i jakie daje możliwości inwestorom, tym zagranicznym również (np. z Niemiec, Korei czy Ameryki). Oczywiście skupiliśmy się na tej zlokalizowanej w Wałbrzychu – naszym rejonie. Poznaliśmy bliżej firmę Jarpak, która zajmuje się produkcją kartonów, historię jej założenia i rozwoju. Usłyszeliśmy, czym zajmuje się Izba Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy – wspiera przedsiębiorczość, pomaga w środowisku edukacji i biznesu, organizuje „Targi Pracy”, ale przede wszystkim zachęca młodych ludzi do założenia własnej firmy.

W jaki sposób otworzyć i prowadzić przedsiębiorstwo? Lepiej być pracownikiem czy szefem? Jak korzystać z tego, co daje nam region, w którym mieszkamy? Jakie cechy są ważne dla przedsiębiorcy? W jaki sposób nie zrażać się porażką? I najważniejsze: czy warto założyć własną firmę?

Eksperci rozwiali nasze wątpliwości i przekonali, że warto. 

Nicole Ochocka z 1 B

1.jpeg2.jpeg3.jpeg