jFontSize
A- A A+

W dniu 97. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II (18 maja 2017) uczniowie II LO: Katarzyna Domańska, Kinga Mazur, Marek Stanisławski, Andrzej Kukla (kl. I A) oraz Malwina Śliwka, Aleksandra Kamińska, Agnieszka Tympalska, Anna Olszewska (kl. I C) uczestniczyli w uroczystym koncercie przebiegającym pod hasłem Przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro. To wydarzenie muzyczne zorganizowane zostało w Świdnickim Ośrodku Kultury przez Fundację PISTACJA w ramach obchodów XII Dni Papieskich w Świdnicy.

Po słowach powitalnych oraz półtoraminutowej prezentacji o św. Janie Pawle II odbyły się kolejno dwa koncerty zespołów WYRWANI Z NIEWOLI oraz TAU. W międzyczasie miała miejsce krótka uroczystość, w której Fundacja PISTACJA przyznała, kolejne już, odznaczenia ludziom, którzy zasłużyli się szczególnie na polu wspierania i pomocy potrzebującym.

Warto wspomnieć, iż twórcy pierwszego zespołu - Piotrek i Jacek (Białystok), byli kiedyś uzależnieni od alkoholu, narkotyków i pornografii, a teraz z powodzeniem dają świadectwo swojego nawrócenia. Odwiedzają szkoły, poprawczaki, więzienia i w ramach projektu ewangelizacyjnego www.wyrwanizniewoli.pl udzielają odpowiedzi na pytania wielu młodych ludzi, którzy pogubili się i stracili nadzieję. Z wielkim oddaniem, przy gromkim aplauzie widowni, modlą się, rapują, opowiadają wzruszające i głęboko zapadające w serca zdarzenia ze swego życia - i ze spotkań z Bogiem. Całą swoją postawą potwierdzają znaną myśl filozofa francuskiego, że Kropla miłości znaczy więcej niż ocean rozumu. AMEEEN!

01.jpg02.jpg03.jpg