jFontSize
A- A A+

W dniu 15 marca 2016 r.w auli Naszej Szkoły odbył się wykład poświęcony kryzysowi migracyjnemu w Europie. Wygłosiła go pani dr Helena Wyligała pracowniczka Wydziału Nauk Społecznych i Dziennikarstwa.

W wykładzie wzięli udział uczniowie klasy III C oraz II D pod opieką prof. Ryszarda Gwoździa.

Trzy dni później -18 marca- klasa I B w ramach lekcji historii miała okazję uczestniczyć w innym wykładzie przygotowanym specjalnie dla uczniów naszej szkoły – sam wykład miał miejsce w „Ekonomiku”, stało się to tak fortunnie, że akurat w Naszej Szkole nie było prądu.

Dr inż. Jerzy Dereń, uczestnik wielu misji pokojowych ONZ oraz polskiego kontyngentu w Iraku obecnie naukowo zajmujący się bezpieczeństwem narodowym, w wykładzie pod tytułem „Świat w dobie niepewności i ryzyka” przedstawił m.in. zagrożenia dla Europy wynikające z konfliktu zbrojnego w Syrii oraz terroryzmu państwa IZIS.

Ryszard Gwóźdź