jFontSize
A- A A+

We wrześniu nasza klasa- IIIb (biol.- chem.- labor.) z wychowawczynią (p. Renatą Dudą) uczestniczyła w niecodziennym wyjeździe. Nie chodzi bynajmniej o zwiedzenie zoo, a w nim afrykarium (choć obcowanie ze zwierzętami sprawiło nam dużą frajdę), ale o zajęcia warsztatowe w Muzeum Anatomicznym i w prostektorium. Łacińska sentencja: "Umarli uczą żywych", widniejąca nad drzwiami Katedry Anatomii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, przestała dla nas brzmieć absurdalnie. W sposób dosłownie namacalny mogliśmy przekonać się, co kryje w sobie człowiek. Najtrudniejszy był ostatni etap warsztatów, w trakcie którego musieliśmy pokonać lęk związany z widokiem ludzkiego ciała.

Zajęcia anatomiczne okazały się ciekawą lekcją. Dowiedzieliśmy się np., dlaczego serce osób zmarłych na wylew czy zawał ma spore rozmiary i dlaczego budowa czaszki kobiety utrudnia "płci pięknej" odbijanie piłki głową. Jednak przede wszystkim po odbytych zajęciach mogliśmy porozmawiać o ważnych kwestiach, takich jak: oswojenie śmieci, dualizm człowieka, powinności lekarza, kult ciała w naszej kulturze, a także istota wiary.

Dziękujemy za możliwość odbycia niecodziennych zajęć doktorowi Zygmuntowi Domagale, doktor Annie Dudzie- Madej i naszej wychowawczyni.

Alicja Szadziewska

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg