jFontSize
A- A A+

18 września 2015 r. byliśmy (kl. I C) na wycieczce edukacyjnej w stolicy Dolnego Śląska. Towarzyszyły nam: p. prof. Urszula Brzeźniak-Mirecka - wychowawczyni oraz p. prof. Katarzyna Mamica-Pasternak - nauczycielka chemii. Odwiedziliśmy Politechnikę Wrocławską i Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Najpierw mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu, którego główną tematyką była BIOMIMETYKA.

To dział nauki zajmujący się naśladowaniem zachowania i funkcjonowania natury, czyli w jaki sposób człowiek czerpie inspiracje z przyrody. Obejrzeliśmy to również w formie prezentacji multimedialnej, którą omawiał jeden z pracowników uczelni. Cały wykład był niezwykle ciekawy, wszyscy słuchaliśmy w milczeniu, jak zaklęci. Dowiedzieliśmy się wiele nowych, interesujących rzeczy, poznaliśmy biologię od całkiem innej strony, a naiwnie myśleliśmy, że nic już nas aż tak nie zaskoczy! Na koniec obie panie profesor, a także przewodnicząca naszej klasy podziękowały za wykład.

Po krótkiej przerwie obiadowej w galerii Pasaż Grunwaldzki udaliśmy się na Uniwersytet Wrocławski, konkretnie na Wydział Biotechnologii, gdzie prowadzi się wiele ciekawych zajęć popularyzujących ten kierunek studiów. Podczas zajęć laboratoryjnych mogliśmy oglądać doświadczenia wykonywane przez studentów, a nawet braliśmy w nich czynny udział. Pierwszym eksperymentem było wytrącanie DNA z banana, natomiast drugim sprawdzanie zawartości witaminy C w papryce, cytrynie, soku porzeczkowym i pomidorze. O dziwo, znaleźliśmy nawet wspólny język z prowadzącymi!

Około godziny 17.00 byliśmy już w Świdnicy.

Podsumowując, wycieczka była bardzo udana spędziliśmy miło czas, nauczyliśmy się wielu nowych rzeczy, zabraliśmy ze sobą dobry humor i niezapomniane wrażenia. Mamy nadzieję, że ten wyjazd był wspaniałym początkiem kolejnych, licznych wycieczek.

Aleksandra Kosikowska,
kl. I C

011.jpg021.jpg031.jpg041.jpg051.jpg061.jpg071.jpg091.jpg101.jpg111.jpg121.jpg131.jpg141.jpg