jFontSize
A- A A+

Dnia 11 grudnia 2014 roku w klasie II d zostały przeprowadzone warsztaty na temat znanych ludzie i tego, jak ich pamiętamy. Po krótkich przygotowaniach, w skład których weszło kilka zabaw integracyjnych, rozpoczął się wykład o Stanisławie Stommie. Nie był to jednak zwyczajny wykład, którego jedynie się słucha. Uczniowie mieli możliwość zabierania głosu, jeśli tylko mieli taką ochotę. Odegrali również –– według otrzymanego scenariusza –– scenę z parlamentu, gdy to w 1976 roku Stanisław Stomma jako jedyny wstrzymał się od głosu za zmianami w Konstytucji.

Mogli sami dojść do pewnych wniosków, dyskutując o tym, co kierowało posłem i jakie prawdopodobnie były jego odczucia. Z równie wielkim zainteresowaniem omówiona została historia Anny Frank, żydowskiej dziewczyny, która wraz z rodziną ukrywała się w Ameterdamie. Uczniowie nie tylko dowiedzieli się, gdzie żyła i jak wyglądał jej dom, ale współpracując sami złożyli jego model.

Warsztaty, mimo że trwały ponad trzy godziny lekcyjne, było naprawdę interesujące, a połączenie nauki i zabawy okazało się bardzo dobrym sposobem na przekazanie wiedzy. Te zajęcia z pewnością na długo zapadną w pamięć.

01.jpg02.jpg