To będzie wydarzenie teatralne i towarzyskie, które koniecznie trzeba zobaczyć na scenie ŚOK-u już 29 marca 2012 roku (godz.16.00).
W ramach kolejnych XIV Konfrontacji Teatralnych zobaczymy kolejną (poprzednia odbyła się w 2006 roku i był to wielki sukces) "Licealiadę", czyli dowcipne, iskrzące humorem, zmagania sceniczne reprezentacji pedagogów z trzech świdnickich liceów. Nasi nauczyciele przypomną postaci z komedii Fredry, ale w specjalnie napisanych na tę okazję tekstach odsłonią się trochę prywatnie i wykażą dystansem do samych siebie i swych scenicznych oponentów.
Aktorzy - amatorzy z II LO, mimo tremy przed publicznym występem, zdecydowali się zaistnieć na deskach rodzimego teatru, by w tak niekonwencjonalny i trafiający do serc publiczności sposób promować szkołę z Równej.

Zachęcamy uczniów, ich rodziców, absolwentów i sympatyków naszego liceum do obejrzenia spektaklu, w którym wystąpią przedstawiciele ciała pedagogicznego:

• Dyr. Jacek Iwancz jako Cześnik Raptusiewicz, a przy tym alchemik,
  • Agnieszka Grymek - rezolutna Klara, która lubi tylko jasne sytuacje,
  • Agata Mester w roli dumnej Podstoliny, ale i wielbicielki Stinga,
  • Alicja Stawarz - Aniela znająca się na etykiecie i kulinariach,
  • Halina Kopeć jako Dyndalski wprawiony w sztuce pisania listów,
  • Barbara Trojanowska - Butmankiewicz - Dobrójska znająca się na wszystkim,
  • Maciej Wodziński - sprytny i wysportowany Papkin,
  • Piotr Rudownik - Rejent Milczek, specjalista od łamania szyfrów,
  • Mariola Mackiewicz - narratorka i autorka tekstów pisanych 13-zgłoskowcem, niekiedy z przerzutniami...

Dziś w godzinach popołudniowym w gościnnej auli naszego LO, które jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia, odbyła się próba czytana spektaklu, co na zdjęciach uwiecznił wszędobylski Kuba Dziedzic z IIId. To dopiero przedsmak uczty duchowej, na którą już dziś zapraszają organizatorki XIV SKT.

Bilety w cenie 3 zł za cały dzień konfrontacji w teatrze będzie można nabywać od 26 marca w sali nr 46. Każda szkoła ma do dyspozycji tylko 100 biletów!

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowego przedstawienia i dopingowania naszych nauczycieli w "Licealiadzie"!!!

W imieniu organizatorek - Mariola Mackiewicz