jFontSize
A- A A+

16 czerwca Marcin Szymkiewicz (absolwent II LO w Świdnicy) wystartował w samotną rowerową podróż z Cardiff w Wielkiej Brytanii do Polski. Przejedzie 3200 km, pokonując m.in. Alpy. Tak wraca do domu w Świdnicy po pięcioletniej emigracji. Podróż zadedykował 21-letniej Zuzi Pałce z Jaroszowa, niewidomej od urodzenia. Zbiera na zakup psa-przewodnika, który tej młodej dziewczynie pomoże się usamodzielnić.

Podróż wsparł Lions Club Wratislavia, który użyczył konta. Wszystkie datki będą przeznaczone na zakup psiaka, którego przygotował dla Zuzi treser Jerzy Przewięda z Piły. Pies jest specjalnie przeszkolony i ma niezbędne certyfikaty. Podróż Marcin opłaca wyłącznie z własnych pieniędzy.

Pies-przewodnik kosztuje 16 tysięcy złotych. Szanse, by Zuzia otrzymała go od Polskiego Związku Niewidomych są żadne, bo PZN finansuje najwyżej 10 takich psów dla całej Polski rocznie. Ludzie czekają na nie latami.

Trzymamy kciuki za Marcina. Marcin zamierza dotrzeć do Świdnicy 16 lipca, będzie witany na Rynku. Już teraz serdecznie zapraszamy.

Blog wyprawy:http://spacerambler.blogspot.co.uk/

Datki można wpłacać (każda kwota jest bardzo cenna) na konto Lions Club Wratislavia:
93 2490 0005 0000 4500 2474 7672
Tytuł przelewu: „Pies Przewodnik”

PS. Marcin przejechał już 400 km, jest we Francji.

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg