Dwa tygodnie po zajęciu II miejsca na olimpiadzie historii prawa absolwenci naszej szkoły Maciej Krogel i Dawid Tymiński – wzięli udział w III edycji Konkursu Prawa Rzymskiego „Prawo rzymskie a świat współczesny” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Uniwersytet Wrocławski reprezentowało troje uczestników, w tym byli uczniowie naszego Liceum. Ogółem w Konkursie wzięło udział 21 osób, a ich wystąpienie oceniał zespół złożony z polskich autorytetów w dziedzinie prawa rzymskiego oraz wybitnych praktyków prawa.

Maciej Krogel dotarł do finału i zajął IV miejsce w konkursie, zaś obaj nasi absolwenci wywarli bardzo dobre wrażenie na zasiadających w komisji profesorach oraz na mecenasie Romanie Giertychu, który także był członkiem jury.