Nasze kalendarze na rok 2013
W piątki grupa uczestników warsztatów przy Kościele Pokoju doskonali swe umiejętności plastyczne i integruje się pokoleniowo. Jak się okazuje, deska kuchenna wcale nie musi służyć do krojenia? Przekonali się o tym nasi uczniowie, którzy 11 stycznia, już kolejny raz, mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych poprowadzonych przez panią Beatę Norbert.

Wcześniej przygotowane drewniane deski wylądowały pod pędzlami licealistów, którzy bawili się przy ich malowaniu prawie tak dobrze jak małe dzieci :). Zadanie, które postawiła przed nimi pani Beata, polegało na ozdobieniu ich metodą decoupage`u, z którą mieli styczność przy robieniu świątecznych bombek. Na koniec, do desek przykleili kalendarze noworoczne, które doskonale uzupełniły całość.

Jak zwykle sympatyczna atmosfera i interesujące zajęcie dały w efekcie naprawdę ciekawe dzieła. Podczas warsztatów czas z pewnością mógłby nie istnieć? Nasi uczniowie już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć i kolejnych pomysłów pani Beaty.

Tekst: Natalia Wojnowska kl 1d