Nauczyciele naszej szkoły z okazji Dnia Nauczyciela uczestniczyli w recitalu kabaretowym Artura Andrusa w sali świdnickiego teatru. Świetny występ a na koniec wspólne zdjęcie.

6 października 2017 roku kilkoro uczniów z naszej szkoły miało okazję uczestniczyć w warsztatach fotograficznych prowadzonych przy Kościele Pokoju w Świdnicy. Znaleźli się w tej grupie: Marcin Pienio, Karol Wieczorek, Weronika Jekiel i pisząca ten tekst - Marta Król. Zajęcia poprowadził w ciekawy, profesjonalny sposób Leszek Sulich, fotograf i projektant, właściciel studia graficznego we Wrocławiu.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami imprezy na załączonym PLAKACIE.

Dnia trzeciego czerwca br. klasa humanistyczna 2D miała przyjemność odbycia lekcji języka polskiego w sali Informacji Turystycznej Kościoła Pokoju. Lekcje w plenerze doszły do skutku dzięki gościnności żony ks. Biskupa Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego - pani Bożenie Pytel. Godziny spędzone w obiektach przy pl. Pokoju w naszym mieście miały na celu zamknięcie projektu związanego z konkursem ogłoszonym po raz pierwszy przez Halę Stulecia ( budowla właśnie świętuje 103 lata!) we Wrocławiu.

W piątek bieżącego roku, 13.11 w godzinach wieczornych ,miała miejsce projekcja dwóch filmów młodego reżysera i scenarzysty Kuby Czekaja: "Baby Bump" oraz "Rwetes". Działo się to w ramach Festiwalu Filmowego SPEKTRUM. Pierwszy z nich w formie, jak to sam reżyser ujął, komiksu filmowego opowiada w niekonwencjonalny sposób historię dojrzewania 11- letniego chłopca, natomiast drugi przedstawia nam momenty z codziennego życia pewnej kobiety.

Przy okazji tegorocznego Festiwalu Filmowego Spectrum miałam niebywałą przyjemność uczestniczyć w spotkaniu, z przeuroczym, absolutnie wspaniałym i nade wszystko niezwykle utalentowanym aktorem - Krzysztofem Majchrzakiem. To spotkanie nauczyło mnie jednej, bardzo ważnej rzeczy – pozory mylą! Po raz pierwszy tego wieczora spotkałam go na korytarzu w teatrze.

Od dnia 11 listopada br. w naszym mieście trwa I Świdnicki Festiwal Filmowy "Spektrum", a w jego programie można znaleźć wiele ciekawych filmów, których na pewno nie zobaczy się w kinach.

28 września 2015 r. w gościnnym III LO w Świdnicy odbyła się konferencja, organizowana w ramach działalności SIS-u, czyli poszukiwania i wdrażania innowacyjnych metod pracy uczniów. Wzięło w niej udział troje uczniów z klasy IId: Zuzanna Pacześniak, Dominika Milanowska i Artur Ciachowski. Program spotkania był skierowany do osób współtworzących szkolne życie: uczniów, rodziców oraz nauczycieli i dyrekcji szkół. Pierwszy wykład był prowadzony przez prof. UAM dr hab. Jacka Pyżalskiego i uczestniczyła w nim cała grupa.

„Spotkanie z Anną Dymną dla wszystkich obecnych było ciekawym przeżyciem, ale najbardziej docenią je ci, dla których było źródłem motywacji do działania i aktywnej pracy nad swoim życiem”
~ Karolina Zawisza

CZAS NA TEATR to cykl wydarzeń teatralnych, którego istotą jest powią­zanie i pokazanie form artystyczno-edukacyjnych. Integralną częścią projektu są spotkania z aktorami Narodowego Starego Teatru, Salon Poezji Anny Dymnej, warsztaty,happening, performance muzyczny Dj SLIME. We wszystkie wydarzenia będą zaangażowane placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, czy Uniwersytet Trzeciego Wieku.