jFontSize
A- A A+

Kuratorium Oświaty we Wrocławiu  zaprasza młodzież naszej szkoły do wzięcia udziału w webinarium pt. "Etyka w technologii i internecie", organizowanego w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ, które odbędzie się 31 MAJA 2021 r. w godz. 15-17.
Udział w wydarzeniu jest darmowy, wymagana rejestracja.
Link do rejestracji: https://bit.ly/3yChVlO

DOWIECIE SIĘ MIĘDZY INNYMI:

W piątek, 21 maja, pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów Banacha. Wyjątkowo, bo dopiero po egzaminach maturalnych, została zorganizowana uroczystość wręczenia nagród i podziękowań tegorocznym maturzystom.
Najwyższe średnie ocen (co najmniej 5,0) osiągnęło 15. absolwentek i absolwentów, którzy zostali nagrodzeni Tarczą Prymusa II LO:
Nicol Ochocka, Weronika Trojan, Kamil Warmiński, Agnieszka Balant, Katarzyna Kasprzak, Angelika Śliwa, Zuzanna Czernicka, Krzysztof Tomczak, Dawid Uszyński, Wiktoria Michalak, Aleksandra Pająk, Martyna Wichot, Julian Baumgartner, Martyna Kordiak, Agnieszka Kozłowska.
Warto dodać, że aż 22 absolwentów zostanie nagrodzonych Stypendium Starosty za wyniki w nauce.

Wręczono również statuetki  SUPER BANACH. Wyróżnienia, które przyznawane są uczniom najlepszym w różnych dziedzinach, w tym roku otrzymali: Julian Baumgartner, Zuzanna Czernicka, Urszula Grymek, Aleksander Rzyhak, Weronika Trojan i Krystian Wychowanek.

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że 14 maja 2021 r. przeżywszy 82 lata odszedł od nas profesor Stanisław Badzioch. Zasłużony Nauczyciel i Wielki Przyjaciel Młodzieży. Twórca słynnego chóru szkolnego II LO w Świdnicy. Życzliwy kolega, na którego zawsze mogliśmy liczyć.
Cześć Jego Pamięci!

PAMIĘCI PANA PROFESORA STANISŁAWA BADZIOCHA

W zasobach archiwalnych naszej szkoły jest takie wzruszające zdjęcie z lutego 1971 r., na którym zgromadzili się przy długim stole w pokoju nauczycielskim ówcześni nauczyciele tworzący przez dekady piękną legendę II LO w Świdnicy. Grono pedagogiczne urzeka swą młodością, elegancją i naturalnością. Uwiecznione przez fotografa trwa. Nie tylko w tym ujęciu. W naszej pamięci także, na szczęście...

Zakończenie roku szkolnego klas trzecich odbędzie się 21 maja 2021 roku w auli szkoły.
O godzinie 10.30 zapraszamy uczniów klas III a i III b, a o godz. 12.00 klas III c i III d.

ZAPRASZAMY!

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do Dyrektorów i Nauczycieli: Plik do pobrania (PDF)

3 maja Polska i Polacy obchodzą święto narodowe upamiętniające uchwalenie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.
Pomimo, że dokument ten został podpisany 230 lat temu, to nadal niesie on wiele uniwersalnych przesłań i jest wzorem konsensusu między zwaśnionymi politycznie stronami. Jej twórcy wykazali się wyobraźnią oraz długofalowym myśleniem i działaniem dla dobra kraju. Konstytucja 3 maja była silnym impulsem pobudzającym społeczną świadomość potrzeby zmian w funkcjonowaniu państwa, dawała też nadzieję na reformy. Konstytucja była cywilizowanym osiągnięciem obywateli Rzeczypospolitej Obojga Narodów, ważną kartą wspólnej historii Polski i Litwy. Stała się wzorem dla innych państw.
Tegoroczne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja nie będą miały tradycyjnego charakteru. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji na temat Konstytucji 3 maja.

Źródło: http://zsgh.edu.pl › Święto Konstytucji 3 Maja
Autor: Tomasz Ładziak

 

 

PROFESOR
MIROSŁAW GRZYL
(30 czerwca 1955 r. - 24 marca 2021 r.)
Nauczyciel fizyki w II LO im. S. Banacha w Świdnicy w latach 2009-2021

 

PAMIĘCI MIROSŁAWA GRZYLA
 

Gdy odchodzą ludzie życzliwi, radośni i pełni planów na przyszłość, rodzi się w nas bunt wobec spraw ostatecznych. I choć wiemy, że życie to śmiertelna choroba, to jednak…

Mirka Grzyla będziemy wspominać jako świetnego Nauczyciela, porywającego uczniów wiedzą i zarażającego ich pasją do fizyki, którą wykładał wyjątkowo. Był charyzmatyczny, dowcipny, konsekwentny, elegancki i zawsze tryskał energią. Mógł być wzorem dla podopiecznych i autorytetem, a to bezcenne w trudnych czasach.

Jako Kolega członków grona pedagogicznego z Banacha obdarzał nas uśmiechem, dobrym słowem i życzliwością. Lubił nas częstować barwnymi anegdotami i smakołykami, tym samym wprowadzając miły nastrój. Nie samą fizyką żył nasz Fizyk, bo obcował ze sztuką tak często i różnorodnie, że wzbudzał podziw. Zyskał nasze zaufanie i szacunek. Był z nami we wszystkim. Tworzył dobrą aurę w II LO.

Mirku, na tę podróż, którą odbędziesz, życzymy Ci pięknych krajobrazów, muzycznej uczty, spokoju. Wiecznego.

A nam pozostanie wspominać Cię z tęsknotą…

 

Organizatorzy XI edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego „Matematyka w obiektywie” zapraszają do udziału i promowania tego projektu. Konkurs jest powszechny i całkowicie bezpłatny. Uczestnicy (zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli) za pośrednictwem strony www.mwo.usz.edu.pl rejestrują się i wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką. Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o nim. Nadanie nazwy (tytułu) zmienia kategorię pracy z fotografii, która przemawia wyłącznie obrazem, na parę (zdjęcie, tekst), nadającą pracy sens poznawczy. Na laureatów czekają cenne nagrody, na wyróżnionych i ambasadorów m.in.  pamiątkowe dyplomy. Od roku 2015 przyznawana jest nagroda specjalna – Prezesa Polskiego Towarzystwa Matematycznego – za zdjęcie z najciekawszym opisem matematycznym. Szczegółowe informacje, regulamin, zgłoszenia, pliki do pobrania, galerie laureatów 10 edycji konkursu dostępne są na stronie www.mwo.usz.edu.pl

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 r. o godz. 10.

Serdecznie zapraszamy.

Z przykrością informujemy, że zmarł pan profesor Mirosław Grzyl.
Nauczyciel fizyki w II LO, przyjaciel młodzieży oraz wspaniały kolega, ciepły człowiek, zawsze uśmiechnięty, na którego zawsze można było liczyć.
Żegnaj przyjacielu!
Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia.