Za wschodnią granicą żyje wielu naszych rodaków, tysiące polskich dzieci, które z okazji Świąt Bożego Narodzenia czekają na prezent z Ojczyzny. Zwracam się po raz kolejny do dolnośląskich uczniów i przedszkolaków - podarujcie paczkę na Kresy. Będzie to nie tylko świąteczny upominek, ale również wyraz pamięci o tych, którzy nie z własnego wyboru muszą żyć na obcej ziemi. Zamierzam wspólnie z telewizyjną ekipą Studia Wschód dotrzeć w połowie grudnia na Wileńszczyznę, aby wspomóc naszych rodaków walczących o nauczanie języka ojczystego w polskich szkołach. Pod koniec grudnia dary z Dolnego Śląska trafią tradycyjnie na Ukrainę, wszędzie tam, gdzie biją stęsknione, polskie serca.

Zwracam się do dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i ich rodziców o pomoc w zbiórce darów. Potrzebne będą słodycze, kawa, herbata, konserwy, cukier, makaron, ryż, środki czystości, a na Wileńszczyznę także wyprawki szkolne i zabawki.

Paczki można przekazywać do 10 grudnia 2012r.:

• Szkoły i placówki podwrocławskie i wrocławskie do holu TVP przy ul. Karkonoskiej 8.
  • Szkoły i placówki z rejonu legnickiego do Oddziału Kuratorium Oświaty w Legnicy.
  • Szkoły i placówki z rejonu wałbrzyskiego do Oddziału Kuratorium Oświaty w Wałbrzychu.
  • Szkoły i placówki z rejonu jeleniogórskiego do Oddziału Kuratorium Oświaty w Jeleniej Górze.

W wyjątkowych wypadkach istnieje możliwość odbioru darów przez ekipę telewizyjną.