Za nami jedno z najważniejszych świąt patriotycznych - 11 listopada, czyli rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel upamiętniający to wydarzenie. Dyrekcja do przygotowania uroczystości wyznaczyła klasę 1e. Miała ona 14 dni na napisanie scenariusza, nauczenie się ról i wystąpienie przed całą szkołą. Nie było to łatwe zadanie. Wielkie serce uczniom podczas przygotowań okazała v-ce dyrektor Zofia Skowrońska-Wiśniewska. Klasa 1 e jest jej bardzo wdzięczna. Nauczyciele oraz uczniowie, którzy wchodzili do auli, łatwo mogli poczuć klimat jesieni. Scena była przystrojona zniczami, liśćmi oraz gałązkami drzew. Kształtu całości nadały polskie flagi, które finezyjnie powiewały w rytm "Pierwszej Brygady" oraz "Piechoty".

Żeby jeszcze bardziej podkreślić uroczysty nastrój, kiedy uczniowie 1 e wypowiadali swoje role, Aleksandra Korta akompaniowała na fortepianie. Towarzyszył jej chór muzyczny, któremu należą się wielkie brawa za świetne przygotowanie. " Apel zrobiony był bardzo kreatywnie, z patosem.

Klasa 1 e chciała przekazać widzom emocje, które powinny budzić się w każdym Polaku w Dzień Odzyskania Niepodległości i z pewnością jej się to udało " - podsumował Kacper Sawala, uczeń klasy 2 c.

Tekst: Dominika Rzepka