12 października 2012 roku odbyła się I Wojna Światów- pierwszoklasiści II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy stoczyli 10 ciężkich bitew, by udowodnić, że zasługują na miano członków naszej szkolnej społeczności. Udało im się.
Otrzęsiny klas pierwszych, przygotowywane w tym roku przez klasę 2B, toczyły się pod hasłem „Wojna Światów”. W szanownym jury zasiedli nauczyciele naszej szkoły i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Przez 10 rund oglądali oni wysiłki wszystkich klas pierwszych, reprezentujących 5 różnych światów: 1A-świat z „Władcy Pierścieni”, 1B-przedstawiciele świata z „Avatara”, 1C-magiczna rzeczywistość „Harry’ego Pottera”, 1D-kosmiczne przestworza „Gwiezdnych Wojen” oraz 1E-alternatywne uniwersum „Matrixa”. W piątek rano, o godzinie 9, prowadzący imprezę Natalia Jabłońska i Bartek Dziubaty z 2B, uroczyście ogłosili rozpoczęcie wojny.

Bitwa I polegała na przedstawieniu swojej klasy w odniesieniu do jej profilu oraz reprezentowanego świata. Po pierwszej bitwie przyszła kolejna-tym razem sprawdzano kreatywność . Pierwszoklasiści musieli przedstawić scenkę z użyciem magicznych słów, będącą alternatywnym zakończeniem dla fragmentu filmu. Dodatkowo trzeba było zaprezentować swój atrybut, będący tajną bronią do wygrania wojny. Runda IV to „Szabat Czarownic”. W konkurencji tej sprawdzano umiejętności taneczne…z miotłą. Wśród odważnych nie zabrakło również chłopaków-przedstawicieli 1A i 1D. Następnie pierwszoklasiści musieli stoczyć walkę o odzyskanie podstępnie uprowadzonych przez 2B artefaktów-bieg po szkole w poszukiwaniu skradzionej broni.

Uczestnicy „Wojny Światów” musieli również przetestować swoją wiedzę z zakresu określonego filmu. Poza podchwytliwymi pytaniami, dotyczącymi fabuły, akcji czy spraw technicznych, napotkali także na niespodziankę w postaci pytań związanych z konkretnymi profilami. Kolejna konkurencja, przypominająca nowoczesną zabawę w „głuchy telefon”, doprowadziła do granic wytrzymałości umysły poszczególnych armii. Zadaniem drużyn było przekazanie fikcyjnej historyjki, powiązanej z filmowymi bohaterami. Filmowe światy zostały również wystawione na próbę przetestowania zdolności artystycznych, umiejętności współpracy w duecie i znajomości detali wyglądu wychowawców klas. Należy przyznać, że niektóre portrety stworzone na „ślepo” do złudzenia przypominały pierwowzory. W repertuarze znalazło się także coś dla fanów dziedziny kulinarnej. Czy ktokolwiek mógłby pozostać obojętny na domowe ciasto, niebiańskie krówki, importowane banany czy specjalnie przyrządzoną galaretę z nóżek?

Na koniec pozostało coś absolutnie wyśmienitego –crème de la crème. Na los nieszczęśników nie miały już wpływu oceny jury, tylko jedno, szczęśliwe zakręcenie kołem fortuny. Niektórym światom szczęścia nie zabrakło do końca; inni jednak wyraźnie poczuli gorycz porażki, kiedy ich dłonie przyczyniły się do wylosowania liczb ujemnych.

Ostatecznie z tarczą powróciła klasa 1A, która wygrała wojnę rozgrywającą się na terenie naszej auli. Zwycięzcy otrzymali nagrodę specjalną – niesamowitą różdżkę, której okoliczności poznania nie mogą ujrzeć światła dziennego. Ogromnym zaszczytem jest także obowiązek organizacji przyszłorocznych otrzęsin klas I w II LO.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom i gratulujemy zwycięzcom!

Autorki: Martyna Dziakowicz
i Weronika Milanowska kl.2b