„Nie ma dzieci, są ludzie” – pod takim hasłem odbyły się uroczystości z okazji Roku Janusza Korczaka, które miały miejsce 14 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Młodzież naszej szkoły wraz z p. wicedyrektor Zofią Skowrońską-Wiśniewską miała niepowtarzalną okazję uczestniczyć w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka – panem Markiem Michalakiem, który objął uroczystości honorowym patronatem.
Mieliśmy możliwość wysłuchania mądrych i pouczających słów, które zmusiły nas do refleksji czy i w jaki sposób stać się przyzwoitym człowiekiem. Wypowiedzi zaproszonych gości przybliżyły nam nieco postać samego Korczaka, jego działalność i miłość do dzieci. Udzielono nam niezwykłej lekcji, zachęcono do wprowadzania myśli Korczaka do naszej szarej codzienności.
Ze spotkania wyszliśmy bogatsi w wiedzę i przekonani, że na żadną naukę nie jest nigdy za późno.

Tekst: Kamila Nabielec, Mirka Szkarłat