jFontSize
A- A A+

Tak jak co roku ostatni dzień przed Bożym Narodzeniem upłynął w II LO w świątecznej, podniosłej atmosferze pod znakiem serdecznych życzeń, spożywania wigilijnych potraw oraz dzielenia się opłatkiem.
Zwieńczeniem tego uroczystego dnia był niezwykły występ, który zaprezentowała klasa II A pod opieką p. Agnieszki Grymek oraz p. Małgorzaty Kulig.

Uczniowie przedstawili historię narodzin Jezusa w bardzo oryginalny sposób, gdyż pojawili się między innymi sympatyczni pasterze, którzy sprawili, że całość przedstawienia nie wydawała się aż tak tradycyjna i poważna. Ciekawość wzbudziła również postać Heroda przypominająca wizerunkiem współczesnych raperów. Obowiązkowo wystąpili diabeł, Maryja z Józefem oraz trzej królowie.

Spektakl w reżyserii Joanny Kowalskiej połączony był z występem nowopowstałej grupy muzycznej pod nadzorem Michała Sławińskiego. Uzdolnieni wokalnie uczniowie naszej szkoły zachwycili wszystkich wykonując dobrze znane kolędy w nowych aranżacjach.

„Byłam mile zaskoczona tegorocznymi jasełkami, spodziewałam się bardziej tradycyjnej formy, jednak uczniowie naszej szkoły, jak zwykle, wykazali się dużą kreatywnością i sprawili, że przedstawienie oglądało się z przyjemnością.” Tak występ klasy II A komentuje Ewa Pękała, uczennica klasy I b.

Spotkanie to z pewnością skłoniło wszystkich do refleksji i pozwoliło zastanowić się nad prawdziwym sensem przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

Tekst: Mirosława Szkarłat

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg