We wrześniu, jak co roku, szeregi naszej szkoły zasiliła gwardia pierwszaków. Nowi uczniowie dostali trochę czasu na zaaklimatyzowanie się, jednak trzeba było przerwać tę sielankę! Zgodnie z tradycją stało się to w trakcie otrzęsin, w tym roku przygotowanych przez klasę II C we współpracy z grupą uczniów z klasy II B.

Muzyka, trzeba przyznać, szeroko pojęta, była tematem przewodnim tegorocznej imprezy- w jej trakcie przewinęły się style takie jak reggae, hip- hop, metal, disco i country. Pojawiły się one w wielu konkurencjach, z jakimi przyszło zmierzyć się klasom rywalizującym o zwycięstwo; a i tym razem pierwszaki miały sporo do zrobienia: wszyscy oceniani byli za wizualne przedstawienie reprezentowanego gatunku, za scenki teatralne z muzyką w tle. Dodatkowo zbadano ich muzykalność, wiedzę, umiejętności taneczne, a także sprawność „kociaków”... w destrukcji balonów.

Całości przyglądało się jury w składzie: panie Zofia Skowrońska – Wiśniewska, Barbara Trojanowska-Butmankiewicz, Renata Duda oraz panowie Tomasz Gołowkin i Piotr Rudownik. Jaki był wynik ich obrad? Z rywalizacją najlepiej poradziła sobie klasa I B, która przy dźwiękach hip- hopu zgarnęła nagrodę główną i już za rok sama zorganizuje otrzęsiny!

Zwycięzcom gratulujemy, a szczególne podziękowania należą się błyskotliwym konferansjerom: Basi Kopacz i Przemkowi Pawlikowi, grupie z klasy II B (Ola Czajkowska, Ola Korta, Michał Bil, Justyna Skwarzyńska), dzięki którym uroczystość nabrała życia, technikom z klasy II D (Kuba Dyko i Mateusz Starke) oraz jurorom wytrwale pracującym od początku do końca. Dziękujemy!

Tekst: Klasa II C