Dnia 14 kwietnia 2011r. uczniowie II LO wzięli udział w wykładzie na temat organizmów transgenicznych, który wygłosił Pan dr Zdzisław Wróblewski z Instytutu Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Wydarzenie to cieszyło się zainteresowaniem nie tylko maturzystów, ale również ich młodszych kolegów. Nic dziwnego – podczas niespełna dwugodzinnego wykładu prelegent w przystępny i bardzo interesujący sposób przekazał wiele informacji o technikach biologii molekularnej i jej najnowszych osiągnięciach oraz o bardzo kontrowersyjnym ostatnio temacie klonowania i modyfikacji genetycznej organizmów. Wykład pokazał, jak zajmująca i ciekawa jest biotechnologia.

Dla wielu uczniów spotkanie z nauczycielem akademickim okazało się nie tylko sposobem na poszerzenie wiedzy teoretycznej, ale ułatwieniem w podjęciu decyzji dotyczącej wyboru przyszłego kierunku studiów.

Tym wydarzeniem nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Wrocławskim Instytutem Biotechnologii, więc już wkrótce wszyscy zainteresowani biologią uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w następnych wykładach a także w ćwiczeniach laboratoryjnych. Kolejnym planowanym etapem są zajęcia dla klas drugich dotyczące tematyki enzymologii.

Tekst: Alicja Jazienicka
Zdjęcia: Iga Rok