10 czerwca w szkolnej czytelni odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Błażewiczem, reżyserem teatralnym, dramatopisarzem, prozaikiem i poetą od dzieciństwa związanym ze Świdnicą. Rozmowę poprowadzili Hubert Gościmski i Nina Jarosz z klasy 3D, na których zaproszenie pan Andrzej zawitał do naszej szkoły. Spotkanie rozpoczęło się od powrotu do… czasów licealnych i uczestnictwa w Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Uczniowie pytali także o tematy związane z dramaturgią i reżyserią, pochylili się m. in. nad zbiorem „Dramatów historycznych” ukazujących Świdnicę w czasach PRL-u. Pod koniec rozmowy pan Andrzej opowiedział o swojej najnowszej publikacji „Ostatnie zimy”, czyli zbiorze utworów o charakterze prozy poetyckiej, a także wspomniał o inspirującym wpływie przyrody.

Zarówno „Ostatnie zimy”, jak i „Dramaty historyczne. Ruscy i Stan Wojenny” znajdują się w ofercie szkolnej biblioteki.

_MG_6329.JPG_MG_6332.JPG_MG_6334.JPG_MG_6338.JPG_MG_6340.JPG_MG_6344.JPG_MG_6348.JPG