"Gruzja - fascynująca podróż" to konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego. W tym roku laureatem został Bartosz Pasternak z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha. W nagrodę wziął udział w wyjeździe do Autonomicznej Republiki Adżarii ze stolicą w Batumi. W czasie pobytu uczniowie (w sumie 20 laureatów z roku 2021 i 2020) zwiedzili Batumi oraz znajdujące się w okolicy:
-Twierdzę Gori,
-Twierdzę Gonio wzniesiona przez Justyniana I z piękną kapliczką w ruinach twierdzy,
-Ruchomy pomnik Ali i Nino, wspaniale nawiązuje do samej historii,
-Park Narodowy Mitrala, przepiękny, gęsty gruziński las i malownicze widoki zamglonych gór,
-Batumskie muzeum archeologiczne, posiadające wystawę złożoną z złotych skarbów starożytnych,
-Stadion Dinamo Batumi, dopiero co wyremontowany, największe wrażenie robi to że murawa jest tam naturalna.

Wrażenia Bartosza:
Wyjazd do Adżarskiej Republiki Autonomicznej mogę uznać za bardzo udany. Pogoda bardzo dopisała a krajobrazy Gruzji  takie jak zamglone góry schodzące wprost do morza zapierają dech w piersiach. Gruzińska kultura jest bardzo interesująca i posiada liczne przepiękne tradycje. Sami Gruzini są bardzo miłymi i przyjaźnie nastawionymi do Polaków ludźmi. Mogę szczerze polecić każdemu wyjazd w ten piękny region.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie w tym roku szkolnym. Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do pani Jolanty Skarzyńskiej.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg15.jpg