W II Liceum Ogólnokształcącym w wyniku współpracy ze Stowarzyszeniem Dolnośląski Kongres Kobiet pojawiła się "Różowa skrzyneczka".
Stowarzyszenie zdobyło grant Fundacji Kulczyk Foundation na projekt „Różowa skrzyneczka w każdej szkole!”. W jego ramach w 100 szkołach Dolnego Śląska umieszczono 100 różowych skrzyneczek wypełnionych naturalnymi ekologicznymi podpaskami.

Projekt „Różowej Skrzyneczki” to działanie konieczne ze względu na komfort fizyczny, psychiczny i emocjonalny oraz zdrowie młodych kobiet. Inspiracją dla  udziału w projekcie naszej szkoły była zeszłoroczna akcja przewodniczącej samorządu uczniowskiego „Koszyk ratunkowy dla kobiet”. Dzięki niej uczennice miały zawsze zapewniony dostęp do środków higieny osobistej.

20210127_114809.jpgunnamed.jpg