Nikomu z nas życie, zdaje się, bardzo łatwo nie idzie, ale cóż robić, trzeba mieć odwagę

i głównie wiarę w siebie, w to, że się jest do czegoś zdolnym i że do tego czegoś dojść potrzeba.

A czasem wszystko się pokieruje dobrze, wtedy kiedy najmniej się człowiek tego spodziewa.

(Maria Skłodowska-Curie)

Przygotowania do zakończenia roku szkolnego Maturzystów trwały od stycznia. Miały być występy artystyczne, przemówienia, moment na powspominanie trzech lat spędzonych w murach II Liceum im. Stefana Banacha. Niestety, od połowy marca szkoły zostały zamknięte. Brak charakterystycznego dźwięku dzwonka, puste sale lekcyjne, klub uczniowski „Hades” bez muzyki w tle… Wybuch pandemii COVID-19 zmienił wszelkie plany o sto osiemdziesiąt stopni.

Termin zakończenia roku szkolnego szczególnie interesował Maturzystów, którzy przez cały ten czas przygotowywali się do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. Z reguły dochodzi do niego znacznie wcześniej, niż w przypadku innych uczniów. W tym roku wyglądało to zupełnie inaczej. Sytuacja epidemiologiczna spowodowała, że zmianom musiały ulec również terminy pisania egzaminów. Dlatego data zakończenia roku szkolnego klas trzecich przypadła dopiero na 22 czerwca.

Film z wydarzenia znajduje się na szkolnym kanale Youtube.

Drodzy Maturzyści, trzymamy za Was kciuki. Wierzymy, że osiągnięte wyniki staną się przepustką na wymarzone studia.

2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg10.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg