jFontSize
A- A A+

Plany Czerwcowych Spotkań z Biotechnologią zrodziły się jeszcze w grudniu, zainicjowała je rozmowa telefoniczna z dr Marią Stasiuk-Wacławczyk.

W lutym przyszło potwierdzenie i wstępne plany a w marcu…., a w marcu spadła na nas kwarantanna.

Jednak nic, nawet groźny wirus, nie zwalnia nas z myślenia i chęci do nauki. Dlatego na pytanie – Czy organizujemy wykłady zdalne? Odpowiedź mogła być tylko jedna. Tak, tylko jak połączyć różne platformy komunikacyjne, umożliwić obejrzenie wykładów setce uczniów?

Na te pytania odpowiedział, z wrodzonym sobie spokojem, informatyk – Paweł Polczyk. Stworzył zespół, podał linki i instrukcje logowania wszystkim uczestnikom wydarzenia. Dziękuję za pomoc.

Uczniowie natomiast ćwiczyli dołączanie do spotkania na Teams i odpowiadali na wszystkie moje (informatycznego laika) pytania: czy miałeś problemy z logowaniem? Czy dobrze widać prezentację?  Jak nas słychać?

Dziękuję za te ćwiczenia  Weronice Gniewek, Oliwii Szczepaniuk, Grzegorzowi Olatowskiemu, Oliwii Baran, Adasiowi Rycakowi, Amelii Pieszczoch i Bartkowi Pasternakowi oraz Natalii Richtscheid i Julkowi Baumgartnerowi. Wykłady odbyły się bez zakłóceń, a wydarzenie rozpoczął Dyrektor Jacek Iwancz. Poznając tajemnice wirusów, najnowsze metody zwalczania nowotworów oraz tajniki biofizyki, spędziliśmy przed monitorami cztery godziny.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za wspólnie spędzony czas.

Beata Misiewicz