Pracownicy kameruńskiej służby zdrowia określają brak środków menstruacyjnych jako jedną z najbardziej palących potrzeb. Kobiety, oprócz ograniczonego dostępu do środków pierwszej potrzeby takich jak tampony i podpaski, cierpią również z powodu niedostatecznej ilości miejsc, gdzie mogłyby zadbać o swoją higienę podczas okresu.
Zapraszamy wszystkich do wspierania zbiórki #okrespoMOCY dla Kamerunu.

„Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się nie mieć dostępu do środków higieny? Tysiące kobiet również  w Polsce mierzą się z tym problemem każdego dnia, nie przez roztargnienie czy zaskoczenie, ale z powodu braku środków finansowych. Ubóstwo menstruacyjne dotyczy nie tylko kobiet w krajach trzeciego świata. Polki w domach samotnej matki, domach dziecka, ośrodkach wychowawczych czy bezdomne potrzebują naszego wsparcia. Ciepły posiłek czy komfort psychiczny i akceptacja własnego ciała? Niestety żyjemy w czasach, w których środki higieniczne stały się luksusem, a my nieświadomi wagi problemu nie zdajemy sobie sprawy z tego, że setki kobiet chciałyby mieć dostęp do środków menstruacyjnych. Dlatego startujemy z naszą #Akcją i zamierzamy rozpocząć walkę z menstruacyjnym ubóstwem w Polsce. Dołączysz?”

Samorząd Uczniowski organizuje w naszej szkole zbiórkę środków higienicznych: tamponów, podpasek, wkładek i kubeczków menstruacyjnych. Od 2.03 do 27.03 możecie przynosić zakupione środki do sekretariatu szkoły. A my przekażemy paczkę do Lubina, na adres fundacji. Zachęcamy wszystkich, bez względu na płeć do wsparcia zbiórki!