Zdjęcia uczniów, monety i listy do przyszłych pokoleń zostały  zamknięte w kapsule czasu, która trafiła do kopuły na dachu naszego liceum. Okazję stworzył trwający remont dachu i ozdobnej wieżyczki. KAPSUŁĘ zamknięto 30 października 2019 r.

Znajduje się w niej:

1. Cztery zdjęcia nauczycieli, młodzieży i pracowników szkoły wykonane przed wejście do budynku szkoły 29 października 2019 r. Zdjęcie wykonane dzięki uprzejmości portalu informacyjnego swidnica24.pl, fotografie wykonał Dariusz Nowaczyński.

2. Krótkie historie: II Liceum Ogólnokształcącego oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

3. Książka autorstwa Tomasza Grudzińskiego (absolwenta II LO) o przedwojennej historii szkoły.

4. Kopia Uchwały NR XXX/298/2017 Rady Powiatu w Świdnicy z dnia 4 października 2017 r. w sprawie nadania imienia.

5. Wykaz pracowników szkoły.

6. 16 listów do przyszłych pokoleń od uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, wraz ze zdjęciami i wykonanymi własnoręcznie pracami.

7. Wersja elektroniczna zdjęć z wydarzeń szkolnych w ostatnich latach zapisane na nośniku.

8. Tarcze Absolwenta II LO wręczane uczniom na zakończenie szkoły. Ulotka rekrutacyjna, przykład listu gratulacyjnego dla rodziców, zaproszenie na Studniówkę 2018.

9. Informacje prezentujące pracę nauczycieli ze Słuchaczami szkoły dla dorosłych.

10. Kartka świąteczna od byłego dyrektora szkoły – Zenona Michalczyka.

11. Kilka zaproszeń na bieżące wydarzenia (Dni Gór, ŚOK, Fundacja Krzyżowa), kilka monet.

Ponadto:

I. Przekazane od pani Beaty Moskal-Słaniewskiej – Prezydent Miasta Świdnicy i Urzędu Miasta:

• Srebrny medal Wieża ratuszowa w Świdnicy, wybity w 2012 r.
    Materiał: Ag 999, średnica: 40 mm , masa 31,1 g, nakład: 350 szt.
  • Medal Książę Piastowski Bolko II Mały, wybity w 2018 r.
    Materiał: miedź pozłacana 24-karatowym złotem, średnica: 31 mm, nakład: 2000 szt.

II. Przekazany od pana Piotra Fedorowicza – Starosty Świdnickiego film nakręcony z okazji 20-lecia Powiatu Świdnickiego oraz dokumentacja wystawy przygotowanej z tej uroczystości.

III. Przekazane przez pana Tomasza Chojnowskiego – redaktora naczelnego „Moja Świdnica” dwa egzemplarze gazety.

IV. Przekazane dwa egzemplarze gazety od pana Rafała Pawłowskiego – redaktora naczelnego „Wiadomości Świdnickich”.

Zuzanna Czernicka                                                                                                Jacek Iwancz

Samorząd Uczniowski                                                                                           dyrektor szkoły

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg11.jpg12.jpg13.jpg14.jpg15.jpgkd5.jpgkk9.jpg