jFontSize
A- A A+

Fundacja Okuliści dla Afryki rozpoczęła swoją działalność w 2012 roku. Głównym celem prowadzonych akcji jest badanie wzroku dzieci w Afryce, gdzie jak wiadomo warunki życia są bardzo trudne.

Z potrzeby serca oraz chęci niesienia pomocy najmłodszym postanowiliśmy, że w miarę swoich możliwości, postaramy się zmienić tę sytuację – mówi pomysłodawczyni akcji dr Iwona Filipecka. – Od wielu lat szukaliśmy szansy, żeby wykorzystać doświadczenie i wiedzę pracowników naszej Kliniki dla poprawy wzroku dzieci w krajach, w których opieka medyczna tego nie zapewnia. W końcu spotkaliśmy odpowiednich ludzi, w odpowiednim czasie i marzenie stało się możliwe. Tak powstała akcja „Okuliści dla Afryki".

(http://okuliscidlaafryki.pl/about-us/)

I my, cała społeczność II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha przy współpracy ze świdnickim Doktorem Marchewką możemy zaangażować się w pomoc. Zasady są bardzo proste. 

  1. Sprawdź, czy okulary są w dobrym stanie, tzn. czy szkła nie są porysowane (zwłaszcza w centrum!), czy są kompletne i mają wszystkie elementy oprawy. 
  2. Następnie wyczyść okulary wodą z płynem do mycia naczyń, a jeżeli znasz moce szkieł, opisz je (OP – oko prawe, OL – oko lewe).
  3. Opisane okulary należy zapakować do małego woreczka (prosimy, żeby nie zawiązywać woreczków).
  4. Tak przygotowane okulary należy złożyć do sekretariatu naszej szkoły.

Swoje stare okulary korekcyjne lub przeciwsłoneczne możecie przynosić do 23.09.2019 roku.

Liczymy na Waszą pomoc!