jFontSize
A- A A+

Tradycją II Liceum Ogólnokształcącego jest organizowanie Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Przez dziesięć lat był on dedykowany uczniom szkół gimnazjalnych od tego roku zmienił nazwę. Wręczenie nagród laureatom i finalistom I Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych, przygotowanego przez panią Iwonę Juźwę i panią Honoratę Kierul odbyło się podczas Dnia Otwartego.

W tegorocznej edycji, w etapie szkolnym wzięło udział ponad 380 uczniów, a finałowa siódemka, wyłoniona po części ustnej etapu powiatowego przedstawia się następująco:

I miejsce - Bartosz Piekielny ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym,

II miejsce – Sara Bilska, również ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym,

III – Kacper Wilgus z Niepublicznego Gimnazjum Katolickiego.

Wyróżnienia i tytuł finalisty otrzymały także: Monika Manowska i Kalina Kwiecień ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Świdnicy, Julia Tobiasz (SP w Witoszowie) oraz Julia Mielcarz (SP nr 4 w Świdnicy).

Oprócz nagród ufundowanych przez Radę Rodziców II LO oraz wydawnictwo Oxford University Press, zarówno laureaci jak i finaliści konkursu otrzymują dodatkowy punkt przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych i średnich.

Gratulujemy zwycięzcom, szczególnie że poziom znajomości języka angielskiego wśród uczestników konkursu był bardzo wysoki a finalistów i laureatów wręcz rewelacyjny.

01.JPG02.JPG03.JPG04.JPG05.JPG06.JPG07.JPG08.JPG09.JPG10.JPG11.JPG12.JPG13.JPG